Kolejni żużlowcy dołączają do obsady turnieju o Puchar św. Dominika

Lista startowa żużlowego turnieju o Puchar św. Dominika zawiera coraz mniej pustych miejsc. Organizatorzy zawodów, które odbędą się 26 lipca z okazji otwarcia corocznego Jarmarku św. Dominika w Gdańsku ujawniają nazwiska kolejnych uczestników.
Swój udział w czwórmeczu, który odbędzie się na stadionie przy Długich Ogrodach, potwierdzili już Magnus Zetterstroem, Leon Madsen, Wiktor Kułakow, Grzegorz Walasek, Piotr Pawlicki, Rune Holta i Bartosz Zmarzlik.

Do tego grona dołączyło trzech kolejnych żużlowców - Thomas H. Jonasson, Andriej Lebiediew oraz brat Piotra Pawlickiego - Przemysław.

Jonasson to kapitan Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk i trzeci pod względem skuteczności zawodnik gdańskiego zespołu - jego średnia biegowa to 1,735 i jest gorsza tylko od osiągnięć Fredrika Lindgrena i Leona Madsena.

Lebiediew z kolei to żużlowiec od początku kariery związany z zespołem Lokomotivu Daugavpils, w którym ściga się do dzisiaj. Lebiediew w 2011 r. wywalczył tytuł najlepszego juniora swojego kraju. Urodzony w listopadzie 1994 r. Lebiediew w minionym sezonie uplasował się na czwartej pozycji wśród najlepszych młodzieżowców świata. Lepiej poszło mu w walce o medale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. W rozgrywkach tych "Pajaja" stanął na drugim stopniu podium. Poza wyżej wymienionymi osiągnięciami Andriej pochwalić się może startami w finałach Indywidualnych Mistrzostw Europy w kategorii seniorów (sezon 2012), a także Mistrzostw Europy Par. Z tych ostatnich zawodów Lebiediew przywiózł w 2012 z Równego srebrny medal. W tym sezonie młody Łotysz zdołał awansować do stawki uczestników SEC. W pierwszym turnieju indywidualnego czempionatu Starego Kontynentu rozegranym w Güstrow Lebiediew zajął dziewiątą lokatę.

Przemysław Pawlicki z kolei to brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z 2011 r. i dwukrotni medalista mistrzostw europy juniorów (złoto w 2009 i srebro w 2010).

W kraju do starszego z braci Pawlickich przylgnęły drugie lokaty - zarówno w IMP w roku 2011 jak i MIMP w sezonie 2010 zajmował on właśnie miejsca na drugim stopniu podium.

Starszy z braci Pawlickich w wielu przypadkach mógł cieszyć się ze zwycięstw w rywalizacji drużynowej i parowej. Tak było m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów (2009 i 2012), Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów (2009 i 2010), Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski (2008), Mistrzostwach Polski Par Klubowych w kategorii seniorów (2012) oraz juniorów (2009 i 2011-12).

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]