Kolejni Rosjanie pojadą w Pucharze św. Dominika

Mamy coraz mniej znaków zapytania odnośnie żużlowców, którzy walczyć będą w międzynarodowym czwórmeczu o Puchar św. Dominika, który odbędzie się w najbliższą sobotę na torze przy Długich Ogrodach (początek o godz. 17). Kolejnymi uczestnikami są Rosjanie Renat Gafurow oraz Denis Gizatullin.
Gafurowa kibicom w Gdańsku przedstawiać nie trzeba. Rosjanin startuje w barwach Wybrzeża już siódmy sezon i stał się tym obcokrajowcem, który najdłużej już ściga się dla gdańskiego zespołu. W klasyfikacji tej wyprzedził legendarnego Anglika Marvyna Coxa. Największym sukcesem reprezentanta Gafurowa jest tytuł Indywidualnego Mistrza Europy wywalczony w 2009 r.

31-letni Gizatullin to obecnie zawodnik I-ligowego Orła Łódź. Jego największe sukcesy to dwukrotne indywidualne mistrzostwo Rosji (w latach 2007-2008), ponadto w sezonie 2007 wespół z Gafurowem i Romanem Poważnym stanął na najniższym stopniu Mistrzostw Europy Par. W lidze polskiej reprezentował dotychczas barwy pięciu klubów. Oprócz Orła, także RKM Rybnik, Polonii Bydgoszcz oraz Ostrovii Ostrów Wlkp., poza nią Lokomotivu Daugavpils.

Przypomnijmy, że wcześniej udział w turnieju o Puchar św. Dominika potwierdzili Magnus Zetterstroem, Leon Madsen, Wiktor Kułakow, Grzegorz Walasek, Piotr Pawlicki, Rune Holta, Bartosz Zmarzlik, Thomas H. Jonasson, Andriej Lebiediew oraz Przemysław Pawlicki.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY