Krystian Pieszczek o krok od zdobycia Srebrnego Kasku

Żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk Krystian Pieszczek zajął 2. miejsce w finałowym turnieju Srebrnego Kasku, który odbył się w Krośnie. Wygrał Piotr Pawlicki.
Srebrny Kask to zawody dla najlepszych polskich żużlowców do lat 21. Pieszczek zdobył w Krośnie 13 punktów, w dwóch przegranych przez niego wyścigach lepsi okazali się tylko późniejszy zwycięzca turnieju oraz Kacper Gomólski. Oprócz Pawlickiego i Pieszczka na podium, na jego trzecim stopniu, stanął jeszcze Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz).

To siódmy medal w zawodach Srebrnego Kasku w historii gdańskiego klubu, ale co ciekawe - poprzedni został wywalczony aż 24 lata temu. Wówczas na trzecim stopniu podium stanął Jarosław Olszewski. Wcześniej medale zdobywali Leszek Marsz (1970, brąz), Andrzej Marynowski (1978, brąz), Mirosław Berliński (1981, złoto), Olszewski (1988, złoto) oraz Tomasz Gollob (1989, srebro).

Pieszczek ma jeszcze w tym sezonie szansę na sukces w zawodach Brązowego Kasku (dla żużlowców do lat 19). Finał odbędzie się 8 sierpnia w Lublinie.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY