Ważny mecz żużlowców Wybrzeża ze Stalą Gorzów. Czy pojedzie Pieszczek?

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże w tym sezonie walczą nie tylko z przeciwnikami, ale i z ogromnymi kłopotami, które wywołuje fatalna sytuacja finansowa klubu. Jednak w niedzielnym starciu ze Stalą Gorzów na własnym torze (godz. 16.30) zespół miał pojechać w najsilniejszym składzie i spróbować sprawić sensację. Pod dużym znakiem zapytania stoi jednak występ Krystiana Pieszczka.
Dla Wybrzeża będzie to kolejny mecz, w którym jego żużlowcy nic nie muszą, ale tylko mogą. Rywal teoretycznie powinien wygrać w Gdańsku bez większego problemu. Stal zajmuje obecnie w tabeli Enea Ekstraligi 3. miejsce i wygrała cztery ostatnie mecze, w tym z Unibaksem Toruń i Falubazem Zielona Góra. Bardzo dobrze spisują się liderzy zespołu - Krzysztof Kasprzak, Niels Kristian Iversen i Matej Zagar, świetny sezon ma również Bartosz Zmarzlik, najlepszy obecnie junior Enea Ekstraligi (śr. 1,98 pkt/mecz).

Naprzeciw tak mocnego zespołu stanie ekipa, która sromotnie przegrywa niemal wszystkie mecze (chociażby pierwszy ze Stalą w Gorzowie - 30:60), a większość zawodników głośniej lub ciszej narzeka na zaległości finansowe, jakie ma wobec nich klub. Jednak przed meczem ze Stalą nastąpiła w Gdańsku duża mobilizacja, a zespół ma pojechać w najsilniejszym możliwym składzie - z Leonem Madsenem, Fredrikiem Lindgrenem oraz Thomasem H. Jonassonem na czele. Niestety mało prawdopodobny jest występ najlepszego gdańskiego juniora Krystiana Pieszczka. W poniedziałkowym półfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu ("Krycha" wywalczył awans do finału) miał on upadek, na skutek którego nabawił się urazu lewej ręki (naderwanie przyczepu mięśnia). Jeśli Pieszczka zabraknie, będzie go musiał zastąpić ktoś z trójki: Patryk Beśko, Krzysztof Wittstock lub Aureliusz Bieliński. Dla każdego z nich byłby to debiut w meczu Enea Ekstraligi.

Ewentualne zwycięstwo przedłużyłoby szansę gdańskiej drużyny na utrzymanie. Inna sprawa, że główny rywal Wybrzeża w walce o uniknięcie degradacji - Włókniarz Częstochowa - ma równie potężne kłopoty finansowe i dziś trudno przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja tych dwóch klubów w najbliższych tygodniach.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się na stadionie przy Długich Ogrodach o godz. 16.30.

Zgłoszone składy:

Renault Zdunek Wybrzeże: 9. Leon Madsen, 10. Artur Mroczka, 11. Thomas H. Jonasson, 12. Marcel Szymko, 13. Fredrik Lindgren, 14. Dominik Kossakowski, 15. Krystian Pieszczek.

Stal Gorzów: 1. Krzysztof Kasprzak, 2. Piotr Świderski, 3. Matej Zagar, 4. Tomasz Gapiński, 5. Niels Kristian Iversen, 6. Adrian Cyfer, 7. Bartosz Zmarzlik.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY