Sport.pl

Przygnębiające "widowisko" w Gdańsku. Osłabione Wybrzeże zmiażdżone przez Stal Gorzów [RELACJA + ZDJĘCIA]

Miała być wielka mobilizacja, wyszła wielka klapa. Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże bez Thomasa H. Jonassona i Krystiana Pieszczka w składzie w beznadziejnym stylu przegrali ze Stalą Gorzów 27:63. Gdański klub coraz szybciej schodzi na dno, a zespół jest coraz bliżej spadku z Enea Ekstraligi.
Najważniejsze rzeczy wydarzyły się już przed meczem. Krystian Pieszczek przedłożył zwolnienie lekarskie, które obowiązuje do poniedziałku. To skutek upadku gdańskiego juniora w poniedziałkowym turnieju półfinałowym Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu. Zawodnik naderwał sobie mięsień lewej ręki. - Dla mnie to zwolnienie to dziwna sprawa, bo ta ręka będzie tak samo sprawna w poniedziałek, jak i dzisiaj. Za kilka godzin będzie już zdrowy i będzie mógł startować we wszystkich zawodach - mówił przed meczem główny sponsor klubu Tadeusz Zdunek. Wiadomo, że tłem nieobecności Pieszczka są zaległości finansowe klubu wobec zawodnika. Jako drugi młodzieżowiec w składzie pojawił się więc 18-letni Patryk Beśko, który tym samym zaliczył debiut w Enea Ekstralidze.

Już bez żadnych niedopowiedzeń, z powodów zaległości finansowych startu w meczu odmówił Thomas H. Jonasson. Szwed pojawił się w parkingu, ale po rozmowach z kierownictwem klubu postanowił, że w spotkaniu nie pojedzie i 70 minut przed meczem zaczął pakować swoje motocykle. Zastąpił go Renat Gafurow.

Samo spotkanie nie miało właściwie żadnej historii. Z żużlowców Wybrzeża walkę z gośćmi podjął tylko Leon Madsen. Reszta poza chwilowymi przebłyskami nie istniała na torze, chociaż trzeba pochwalić ambitnie walczących młodych zawodników - Dominika Kossakowskiego i wspomnianego Beśkę. Trudno mieć jednak jakieś większe pretensje do żużlowców, wobec których klub ma wielkie zaległości finansowe. W sumie należałoby im podziękować, że w ogóle wyjechali na tor.

Porażka ze Stalą oznacza, że szanse Wybrzeża na utrzymanie są już tylko iluzoryczne. Ale teoretycznie jeszcze są, bo tak naprawdę o spadku w dużej mierze zadecyduje mecz następnej kolejki - w Częstochowie z mającym równie wielkie kłopoty finansowe Włókniarzem. To będzie starcie dwóch tonących okrętów...

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów 27:63

Wybrzeże: Madsen 10 (2,3,3,2), Mroczka 1 (0,0,0,1), Gafurow 4 (t,1,d,2,1) Szymko 3 (2,0,1,0,0), Lindgren 4 (2,1,1,0), Kossakowski 3 (1,1,0,1,0), Beśko 2 (0,1,0,1)

Stal: Kasprzak 9 (1,2,3,3), Świderski 13 (3,3,2,2,3), Zagar 9 (3,2,1,3), Gapiński 9 (0,3,2,1,3), Iversen 11 (3,2,3,3), Cyfer 5 (2,1,0,2), Zmarzlik 7 (3,d,2,2)

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY


Więcej o:
Skomentuj:
Przygnębiające "widowisko" w Gdańsku. Osłabione Wybrzeże zmiażdżone przez Stal Gorzów [RELACJA + ZDJĘCIA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX