Przeciętny występ Krystiana Pieszczka w finale mistrzostw świata juniorów

Krystian Pieszczek zajął dziewiąte miejsce w drugim turnieju finałowym indywidualnych mistrzostw świata rozegranym w Ostrowie. Żużlowiec Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk wciąż ma jednak szanse na zdobycie medalu.
W pierwszym turnieju mistrzostw świata juniorów w Lonigo Pieszczek uplasował się na szóstej pozycji z dziewięcioma punktami. W niedzielę młodzieżowiec Wybrzeża na torze w Ostrowie rywalizował w drugich zawodach finałowych. Spisał się ciut słabiej niż we Włoszech, bo w pięciu startach zgromadził osiem punktów. Cztery razy przyjeżdżał na metę drugi, a w jednego biegu nie ukończył z powodu defektu motocykla, kiedy jechał na ostatnim miejscu.

Zawody w Ostrowie wygrał z kompletem punktów Piotr Pawlicki, który powtórzy swój wyczyn z Lonigo i jest liderem klasyfikacji generalnej z 30 punktami. Drugie miejsce zajmują wspólnie Kacper Gomólski oraz Czech Vaclav Milik, którzy zgromadzili po 23 punkty.

Pieszczek po dwóch turniejach z 17 punktami jest szósty (tyle samo punktów ma również Nicklas Porsing z Danii) i nie stracił jeszcze szans na zdobycie medalu. Musi jednak pojechać świetnie w ostatnich zawodach finałowych (4 października w Pardubicach) i liczyć jednocześnie na słabszy występ wyprzedzających go żużlowców. Oprócz Pawlickiego, Gomólskiego i Milika przed zawodnikiem Wybrzeża są jeszcze Duńczyk Mikkel Michelsen (21 punktów) i Szymon Woźniak (19 punktów).