Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża najlepsi w Szwecji

Thomas H. Jonasson i Fredrik Lindgren z Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk zdominowali turniej o indywidualne mistrzostwo Szwecji. Jonasson wywalczył złoty medal, a Lindgren brązowy.
W finałowym turnieju rozegranym na torze w Nykoeping zabrakło Andreasa Jonssona i Petera Ljunga - medalistów indywidualnych mistrzostw Szwecji z ubiegłego roku. Pod ich nieobecność prym wiedli żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża. Jonasson w serii zasadniczej wygrał cztery ze swoich pięciu wyścigów, a raz przyjechał na metę trzeci, co dało mu bezpośredni awans do biegu finałowego.

Poprzez baraż do finału dostał się z kolei Lindgren, który w fazie zasadniczej wywalczył dziesięć punktów. W wyścigu dodatkowym pokonał Antonio Lindbaecka, Linusa Sundstroema i byłego żużlowca gdańskiej drużyny Mikaela Maxa i uzyskał awans do finału.

W finale po raz piąty na metę jako pierwszy przyjechał Jonasson, który wyprzedził Kima Nilssona. Trzeci był Lindgren, a na czwartym miejscu turniej zakończył Jonas Davidsson, który po świetnym początku zawodów (wygrał cztery pierwsze swoje wyścigi) w finałowej fazie kompletnie się pogubił i dwukrotnie był na mecie ostatni.

Mimo świetnej formy Lindgrena i Jonassona obu Szwedów zabraknie w kadrze Wybrzeża na niedzielny mecz z Unibaksem Toruń. Gdańszczanie w ostatnim meczu sezonu po raz kolejny zdecydowali się wystawić oszczędnościowy krajowy skład uzupełniony o Renata Gafurowa.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY