Ponad 400 tys. zł od miasta dla Wybrzeża Gdańsk

Miasto Gdańsk udzieliło finansowego wsparcia Wybrzeżu. Żużlowy klub otrzymał ponad 400 tys. zł z puli środków, które miasto przeznacza na promocję poprzez sport.
Dokładna kwota, którą miasto przekazało klubowi, to 426 810 zł. To efekt wzięcia udziału przez Wybrzeże w konkursie na promocję miasta poprzez sport. Jak wyjaśnia prezes Wybrzeża Tadeusz Zdunek, te środki zasilą budżet klubu.

- Jak na II ligę, jest to satysfakcjonująca kwota. Do zakładanego budżetu wpisaliśmy nawet niższą, więc możemy tylko cieszyć się z zaufania, jakim obdarzyły nas władze miasta - mówi Zdunek w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl. - Cały czas staramy się też pozyskać dodatkowe fundusze, które zabezpieczą klub w przyszłości - dodaje prezes Wybrzeża.

Przekazanie ponad 400 tys. zł to niejedyna pomoc, jakiej miasto udzieliło gdańskiemu żużlowi. Na początku marca klub otrzymał ponad 60 tys. dotacji na rozwój młodzieżowego żużla - szkolenie młodych zawodników, organizację zawodów juniorskich oraz pokrycie kosztów uczestnictwa młodych żużlowców z Gdańsk w zawodach w innych miastach.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY