Kontuzje żużlowców Wybrzeża po "corridzie" w Rawiczu

Kontuzjami Kamila Brzozowskiego oraz Eduarda Krcmara przypłacili zwycięstwo w Rawiczu z Kolejarzem żużlowcy Wybrzeża Gdańsk. Występ tego pierwszego w kolejnym meczu, w najbliższą niedzielę w Krośnie, stoi pod dużym znakiem zapytania.
Mecz w Rawiczu, ze względu na nie najlepsze przygotowanie toru, obfitował w wiele niebezpiecznych wypadków, a uczestniczyli w nich zarówno zawodnicy gospodarzy, jak i gości. Najbardziej ucierpiał Brzozowski, który według pierwszych diagnoz miał zerwać więzadła w kolanie. Dla wychowanka Stali Gorzów oznaczałoby to bardzo długą, kilkumiesięczną przerwę. Na szczęście dla niego kolejne badania wykluczyły tak groźną kontuzję. Brzozowski ma "tylko" naciągnięte ścięgno boczne oraz zwichniętą rzepkę w kolanie. Nie wyklucza to jego występu w kolejnym meczu Wybrzeża w Krośnie z KSM (najbliższa niedziela, godz. 16.15), ale stoi on pod dużym znakiem zapytania.

Lepiej wygląda stan zdrowia Krcmara, który jest mocno poobijany i ma stłuczony nadgarstek. Jednak tydzień przerwy powinien mu wystarczyć, aby dojść do siebie, i jest duża szansa, że Czech w Krośnie wystartuje.

Przypomnijmy, że spotkanie w Rawiczu, ze względu na mnogość upadków i wykluczeń, zakończył się bardzo nietypowym wynikiem 45:41 dla Wybrzeża. M.in. jeden z wyścigów powtarzany był aż cztery razy i zakończył się wynikiem 3:0 dla Kolejarza.