Wybrzeże ma nowego żużlowca. Łukasz Sówka w Gdańsku

Wybrzeże Gdańsk pozyskało nowego żużlowca. Do drużyny Grzegorza Dzikowskiego dołączył Łukasz Sówka, który został wypożyczony z PGE Stali Rzeszów.
O możliwości wypożyczenia Sówki do Wybrzeża mówiło się już w połowie maja. 22-latek do gdańskiej drużyny miał dołączyć jeszcze przed spotkaniem Wybrzeża w Krośnie, ale kluby nie doszły wówczas do porozumienia. Ostatecznie sprawę transferu Sówki udało się dopiąć we wtorek 2 czerwca, więc niewykluczone, że nowy zawodnik znajdzie się w składzie zespołu trenera Dzikowskiego na czwartkowe spotkanie z Polonią Piła. Sówka w składzie gdańszczan może zastąpić Kamila Brzozowskiego, jeśli ten nie będzie jeszcze gotów do jazdy po kontuzji więzadeł, jakiej doznał w trakcie wyjazdowego meczu z Kolejarzem Rawicz, bądź Damiana Sperza.

Sówka to wychowanek klubu z Ostrowa Wielkopolskiego. Oprócz występów w tej drużynie 22-latek startował w zespole Falubazu Zielona Góra, a od 2012 roku jest zawodnikiem PGE Stali Rzeszów.

W bieżącym sezonie, w którym Sówka startuje po raz pierwszy jako senior, żużlowiec z Rzeszowa tylko raz znalazł się w składzie PGE Stali na mecz w ekstralidze. Sówka wystartował w jednym biegu w spotkaniu z GKM Grudziądz i przyjechał na metę na końcu stawki.

W minionym sezonie w I lidze miał 30. średnią biegową (1,702), co dało mu też trzecie miejsce wśród krajowych juniorów.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY