Żużlowcy Wybrzeża Gdańsk w niedzielę podejmą Kolejarza Rawicz. Znamy składy

W najbliższą niedzielę w kolejnym meczu PLŻ 2 żużlowcy Wybrzeża zmierzą się na swoim stadionie z Kolejarzem Rawicz. Gdański zespół pojedzie w najsilniejszym składzie.
Będzie to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej sezonu zasadniczego. W starciu obu drużyn w Rawiczu Wybrzeże po przedziwnym meczu obfitującym w upadki pokonało Kolejarza 45:41. W tamtym meczu kontuzje odnieśli Kamil Brzozowski oraz Eduard Krcmar.

W składzie zgłoszonym przez trenera Grzegorza Dzikowskiego na niedzielne spotkanie zabrakło póki co wypożyczonego ze Stali Rzeszów Łukasza Sówki, ale może on wskoczyć w miejsce Damiana Sperza (przed meczem można dokonać dwóch zmian). Z kolei wolne miejsce dla juniora z nr. 14 z pewnością zajmie Patryk Beśko, który jako jedyny z trójki gdańskich młodzieżowców awansował do finałowego turnieju Brązowego Kasku (4 lipca w Rawiczu). Beśko zajął 6. miejsce w półfinale w Poznaniu. Nie udało się to z kolei w drugim półfinale w Opolu Aureliuszowi Bielińskiemu (12. miejsce) oraz Dominikowi Kossakowskiemu (15. miejsce).

W zespole Kolejarza w zgłoszonym składzie brakuje dwójki czołowych zawodników - Amerykanina Ryana Fischera oraz Duńczyka Andersa Thomsena. Czy mimo wszystko wystąpią w Gdańsku, okaże się w niedzielę. Początek meczu na stadionie przy Długich Ogrodach o godz. 17.

Zgłoszone składy:

Wybrzeże Gdańsk: 9. Renat Gafurow, 10. Damian Sperz , 11. Eduard Krcmar, 12. Kamil Brzozowski, 13. Magnus Zetterstroem, 14. (junior), 15. Dominik Kossakowski 

Kolejarz Intermarche Rawicz: 1. Mariusz Staszewski, 2. Steven Mauer, 3. Michał Łopaczewski, 4. Matthias Schultz, 5. Zdenek Holub, 6. Mateusz Burzyński, 7. (junior)

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]