Kolejni zawodnicy w obsadzie żużlowego turnieju o Puchar św. Dominika

Krzysztof Buczkowski, Rosjanin Witalij Biełousow i Duńczyk Bjarne Pedersen to kolejni zawodnicy, którzy pojadą w turnieju o Puchar św. Dominika, który odbędzie się 18 lipca. Patronat nad turniejem objął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
W turnieju o Puchar św. Dominika wystartują zespoły Skandynawii, Wschodzących Gwiazd, Biało-czerwonych oraz reprezentacji Wschodu. W każdej z drużyn wystartuje po pięciu zawodników (czterech plus jeden rezerwowy). Organizatorzy stopniowo podawać będą obsadę turnieju, teraz ogłosili, że kolejnymi uczestnikami będą Buczkowski (Biało-czerwoni), Biełousow (reprezentacja Wschodu) oraz Pedersen (Skandynawia). Wcześniej w składzie zespołu Wschodzących Gwiazd znalazł się Anglik Robert Lambert, natomiast w reprezentacji Wschodu - Czech Eduard Krcmar.

29-letni Buczkowski jest wychowankiem GKM Grudziądz, przez wiele sezonów jeździł także dla Polonii Bydgoszcz, z którą zdobywał medale w DMP. Po ostatnim sezonie w Tarnowie wrócił do rodzinnego miasta i znów jest zawodnikiem GKM. Jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski, w barwach której uczestniczył w zawodach Drużynowego Pucharu Świata. Podczas czerwcowych zawodów finałowych w Vojens "Buczek" zdobył cztery punkty i wraz z kolegami zajął 3. miejsce.

W swoim dorobku ma także dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów oraz brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski. W minionym sezonie w turnieju o Puchar św. Dominika zdobył dla drużyny Biało-czerwonych 12 punktów.

22-letni Biełousow w tym sezonie reprezentuje barwy pierwszoligowego Orła Łódź i aktualnie w rozgrywkach Nice PLŻ legitymuje się średnią biegową 1,818. W rozgrywanym niespełna dwa tygodnie temu Drużynowym Pucharze Świata był liderem reprezentacji Rosji i poprowadził swój zespół do startu w barażu.

Pedersen to zawodnik świetnie znany w Gdańsku, wszak w roku 2005 oraz 2007-2008 zdobywał punkty dla Wybrzeża. 36-letni Duńczyk to m.in. triumfator Grand Prix Europy we Wrocławiu z 2004 roku, stawał również na podium zawodów GP w Czechach, Danii, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii i Polsce. Ma także w dorobku sześć medali Drużynowego Pucharu Świata (w tym dwa złote). W tym sezonie przedłużył swoją umowę ze Startem Gniezno, który startuje na zapleczu PGE Ekstraligi.

Przy okazji turnieju o Puchar św. Dominika odbędzie się Piknik Rodzinny (początek o godz. 12). Jego gośćmi będą m.in. Artur Siódmiak i Dariusz Michalczewski. Zagrają oni w zespole Drużyny Gwiazd, która zaprezentuje się publiczności podczas miniturnieju piłkarskiego.

Ceny biletów na zawody, towarzyszący im festyn oraz piłkarski miniturniej z udziałem Gwiazd Sportu rozpoczynają się od 5 zł dla dzieci szkół podstawowych, a kończą na 15 zł. Dzieci do lat 7 wejdą na imprezę za darmo. Cena biletu obejmuje możliwość skorzystania ze wszystkich atrakcji na ogromnym placu zabaw, w który przeobrazi się boczne boisko stadionu im. Zbigniewa Podleckiego, możliwość obejrzenia i udziału w turniejach rowerowym oraz unihokeja, a także wspomniany miniturniej piłkarski z udziałem drużyn sponsorów, księży z pomorskich parafii, dziennikarzy oraz Gwiazd Sportu. Na bocznym boisku stadionu żużlowego swoje stanowisko rozłoży też Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, w którym można będzie dowiedzieć się wszystkiego na temat przepisów ruchu drogowego i poznać zasady bezpiecznej jazdy. Dla odwiedzających stanowisko PORD-u przewidziano wiele atrakcji i konkursów.

Cena biletu obejmuje również oczywiście główny punkt dnia, czyli turniej o Puchar św. Dominika.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY
Doskonale znany w Gdańsku Duńczyk Bjaerne Pedersen będzie kolejnym uczestnikiem turnieju o Puchar św. Dominika. Żużlowiec, który w roku 2005 oraz 2007-2008 zdobywał punkty dla Wybrzeża, pojedzie w ekipie Skandynawii. Patronat nad turniejem objął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.Bjaerne Pedersen to m.in. triumfator Grand Prix Europy we Wrocławiu z 2004 roku, stawał również na podium zawodów GP w Czechach, Danii, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii i Polsce. W sezonie 2005 w swoim debiucie w najlepszej lidze żużlowej świata wypadł bardzo dobrze, był jednym z liderów Wybrzeża. Do Gdańska powrócił w roku 2007, by rok później wydatnie przyczynić się do powrotu Wybrzeża do ekstraklasy. Bjaerne zaskarbił sobie uznanie wielu sympatyków gdańskiego Wybrzeża i jak sam przekonuje, lubi startować nad morzem. W tym sezonie przedłużył swoją umowę ze Startem Gniezno, który startuje na zapleczu PGE Ekstraligi.Duńczyk ma 36 lat i oprócz sukcesów w GP ma także na swoim koncie 6 medali Drużynowego Pucharu Świata (w tym dwa złote).Jak już wcześniej informowaliśmy, oprócz turnieju żużlowego 18 lipca odbędzie się także Piknik Rodzinny. Jednym z partnerów pikniku będzie Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. Na bocznym boisku stadionu żużlowego PORD rozłoży swoje stanowisko, w którym można będzie dowiedzieć się wszystkiego na temat przepisów ruchu drogowego, poznać zasady bezpiecznej jazdy, dla odwiedzających stanowisko PORD-u przewidziano wiele atrakcji i konkursów.Przypominamy, że piknik poprzedzający turniej o Puchar św. Dominika rozpocznie się o 12, a bilety kosztować będą 15 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).