Młode Gwiazdy najlepsze w turnieju o Puchar św. Dominika

Młode Gwiazdy, prowadzone przez wychowanka Wybrzeża Gdańsk Krystiana Pieszczka, wygrały żużlowy turniej o Puchar św. Dominika. Kolejne miejsca zajęły zespoły Skandynawii, Biało-Czerwonych i Ekipy Wschodu.
Dzień na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zaczął się od wielkiego pikniku rodzinnego, na którym bawiło się kilkaset osób, zarówno dorosłych, jak i tych najmłodszych. Jego zwieńczeniem był piłkarski turniej gwiazd, który zakończył się zwycięstwem zespołu sponsorów. Drugie miejsce zajęła drużyna gwiazd, trzecie dziennikarze, a czwarte księża.

Sam turniej dostarczył sporo emocji, a sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się w ostatnim biegu. W nim były zawodnik Wybrzeża Krystian Pieszczek pokonał obecnego lidera gdańskiego zespołu Magnusa Zetterstroema i zapewnił zwycięstwo ekipie Młodych Gwiazd. Wygrali oni pomimo braku w dwóch ostatnich wyścigach innego zawodnika Wybrzeża Eduarda Krcmara, który w jednym z biegów upadł i mocno się poobijał.

Tradycyjnie w turnieju o Puchar św. Dominika oprócz nagród finansowych żużlowcy mogli liczyć na nagrody rzeczowe. Za pierwsze miejsce każdy z ekipy Młodych Gwiazd otrzymał pralkę od firmy Beko. Drużyna z drugiego miejsca otrzymała telefony komórkowe od firmy Eurotel, trzecia drużyna otrzymała kuchenki mikrofalowe od firmy Beko zaś czwarta ekipa otrzymała zestaw upominków od firm Renault, BMW oraz Filtrus. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju otrzymali także zestawy kosmetyków samochodowych od firmy Otomyjnia.

Wyniki turnieju:

Młode Gwiazdy 34 pkt: Pieszczek 13 (3,2,3,2,3), Krcmar 6 (3,0,3,-,-), Woźniak 9 (1,3,0,3,2), Huckenbeck 6 (0,1,2,0,3)

Skandynawia 33 pkt: Holta 10 (2,3,1,1,3), Watt 5 (1,1,d,3,d), Zetterstroem 11 (3,3,d,3,2), Pedersen 7 (3,2,1,0,1)

Biało-Czerwoni 30 pkt: Miśkowiak 8 (1,2,1,3,1), Stachyra 6 (2,2,2,w,d), Gomólski 8 (2,1,2,1,2), Miedziński 8 (1,u,3,2,2)

Ekipa Wschodu 17 pkt: Karpow 5 (0,3,1,d,1), Kudriaszow 6 (2,1,3,w,-), Gafurow 0 (d,0,d,-,-), Biełousow 6 (0,0,2,1,3)