W sobotę wielkie żużlowe emocje w Gdańsku. Byłe Gwiazdy Wybrzeża zmierzą się z reprezentacją Polski

W sobotę na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Polish Speedway Battle. Byłe Gwiazdy Wybrzeża, m.in. z Tomaszem Gollobem, Darcy Wardem i Nicki Pedersenem w składzie, zmierzą się z reprezentacją Polski. Początek meczu o godz. 17.
Będą to już trzecie tegoroczne zawody z cyklu Polish Speedway Battle. Reprezentacja Polski mierzy się w nich z okazjonalnie tworzonymi zespołami. W dotychczas rozegranych meczach biało-czerwoni odnieśli dwa zwycięstwa. Najpierw w Krośnie pokonali Team Słowiański (m.in. z braćmi Grigorijem i Artiomem Łagutą oraz Martinem Vaculikiem w składzie) 52:38, a potem w Pile okazali się lepsi od drużyny Wojownicy Mistrza (prowadzonej przez Hansa Nielsena, m.in. z Gregiem Hancockiem, Emilem Sajfutdinowem i Peterem Kildemandem), wygrywając 50:37.

Do trzeciej konfrontacji dojdzie w najbliższą sobotę w Gdańsku. Zespół Byłych Gwiazd Wybrzeża poprowadzi żywa legenda gdańskiego klubu Anglik Marvyn Cox. W jego drużynie pojadą Darcy Ward, Bjarne Pedersen, Nicki Pedersen, Tomasz Gollob, Kenneth Bjerre oraz jedyny obecny zawodnik Wybrzeża Magnus Zetterstroem.

Z kolei reprezentacja Polski pojawi się w Gdańsku w bardzo młodym składzie, biało-czerwone barwy reprezentować bowiem będą Maciej Janowski (24 lata), Krystian Pieszczek (19), Piotr Pawlicki (20), Przemysław Pawlicki (23), Bartosz Zmarzlik (20) i jedyny nieco starszy w tym gronie Krzysztof Buczkowski (29 lat).

Cała impreza rozpocznie się już o godz. 15.30. Wówczas na tor wyjedzie m.in. kolejny były żużlowiec Wybrzeża Amerykanin Sam Ermolenko, który odjedzie pokazowe wyścigi na dwuzaworowej Jawie NSF. Organizatorzy przygotowali też m.in. spotkanie kibiców z Marvynem Coxem.

Bilety na Polish Speedway Battle kosztują 29 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy - młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26 lat, emeryci, dzieci do lat 6 mają wstęp wolny). Można je nabyć na kupbilet.pl oraz w salonach sieci Empik i STS. W Gdańsku bilety można kupić w sklepach kibicfanshop.pl.

Składy drużyn

Byłe Gwiazdy Wybrzeża: 1. Magnus Zetterstroem, 2. Darcy Ward, 3. Bjarne Pedersen, 4. Nicki Pedersen, 5. Tomasz Gollob, 6. Kenneth Bjerre

Reprezentacja Polski: 9. Maciej Janowski, 10. Krystian Pieszczek, 11. Piotr Pawlicki, 12. Przemysław Pawlicki, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Krzysztof Buczkowski

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY