We wtorek żużel w Gdańsku. Wybrzeże o krok od finału MDMP

Żużlowcy Wybrzeża powinni we wtorek przypieczętować awans do finału Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Wystarczy im do tego zajęcie 3. miejsca w ostatnim turnieju eliminacyjnym w Gdańsku lub 4. z odpowiednia ilością zdobytych punktów. Początek zawodów na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego o godz. 17.
Przed imprezą w Gdańsku Wybrzeże ma trzy punkty przewagi nad GKM Grudziądz oraz KS Toruń, więc do awansu do finału wystarczy im w ostatnim turnieju zajęcie 3. miejsca, które daje jeden punkt (zwycięzca zdobywa trzy). Teoretycznie gdańszczanie mogą pozwolić sobie nawet na luksus zajęcia 4. miejsca, byle tylko nie stracić do GKM bądź KS Toruń więcej niż - odpowiednio 23 i 28 punktów. Jednak podopieczni Grzegorza Dzikowskiego na pewno będą chcieli na własnym torze podtrzymać passę zwycięstw - do tej pory triumfowali w każdym z trzech turniejów, w których brali udział. Na dodatek w Toruniu i w Łodzi wygrywali jadąc w osłabionym składzie.

Podobnie będzie też we wtorek w Gdańsku. W turnieju zabraknie leczącego pękniętą łopatkę Patryka Beśko. Pod jego nieobecność Wybrzeże pojedzie w składzie: Dominik Kossakowski, Aureliusz Bieliński i Łukasz Sówka (w tym sezonie w zawodach MDMP może startować jeden zawodnik, który nie ukończył 23 roku życia).

Zawody rozpoczną się o godz. 17. Wstęp za okazaniem programu w cenie 5 zł.

Zgłoszone składy

Wybrzeże Gdańsk: 1. Dominik Kossakowski, 2. Aureliusz Bieliński, 3. Łukasz Sówka, 4. brak zawodnika

Włókniarz Częstochowa: 5. Przemysław Portas, 6. Rafał Malczewski, 7. Michał Gruchalski, 8. Adrian Woźniak

MRGARDEN GKM Grudziądz: 9. Mikołaj Curyło, 10.Hubert Łęgowik, 11.Mike Trzensiok, 12.Mateusz Danielewicz

KS Toruń: 13. Marcin Kościelski, 14. Dawid Krzyżanowski, 15. Patryk Sikora, 16. Tomasz Przywieczerski, 20. Oskar Fajfer

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]