Żużlowcy Wybrzeża awansowali do finału MDMP

Zespół Wybrzeża w pięknym stylu awansował do finałowego turnieju Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Gdańszczanie wygrali wszystkie cztery turnieje, w których brali udział, w tym ten ostatni na swoim stadionie.
W fazie eliminacyjnej zespoły podzielono na cztery pięciozespołowe grupy. W każdej z nich rozegrano pięć turniejów (zawsze jedna z drużyn pauzowała). Żużlowcy Wybrzeże rywalizowali z GKM Grudziądz, KS Toruń, Orłem Łódź oraz Włókniarzem Częstochowa. Wygrali wszystkie cztery turnieje, w których brali udział i z kompletem punktów awansowali do turnieju finałowego. Odbędzie się on 4 września.

Pełny skład finału, a co zatem idzie gospodarz turnieju, nie są jeszcze znani (organizator zostanie wyłoniony z grona finalistów). W jednej z grup do rozegrania został bowiem jeszcze jeden turniej, o awans powalczą w nim ŻKS ROW Rybnik oraz Unia Tarnów. Z pozostałych grup - oprócz Wybrzeża - kwalifikacje wywalczyły zespoły Betardu Sparty Wrocław oraz Hawi Racing Team Opole.

Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego awans przypieczętowali, wygrywając ostatni turniej w Gdańsku. Klasą dla siebie był w nim Łukasz Sówka (już nie młodzieżowiec, ale regulamin dopuszcza start jednego zawodnika do 23. roku życia), który wywalczył 17 punktów w sześciu startach. Tyle samo punktów, tyle że w siedmiu startach, wywalczył Dominik Kossakowski. Sześć punktów dołożył Aureliusz Bieliński.

Końcowa klasyfikacja grupy III:1. Wybrzeże Gdańsk412174
2. MRGARDEN GKM Grudziądz48141
3. KS Toruń47134
4. Orzeł Łódź4255
5. Włókniarz Częstochowa4176
RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY