Wybrzeże rozpoczyna walkę o awans. Znamy składy na niedzielny mecz w Krośnie

W najbliższą niedzielę 6 września gdańskie Wybrzeże rozpocznie rywalizację w fazie play-off. Na początek podopieczni Grzegorza Dzikowskiego pojadą do Krosna, by zmierzyć się z miejscowym KSM-em. W środę przedstawiciele obu ekip podali awizowane składy na to spotkanie.

Polub nas na Facebooku

Tutaj nie ma już miejsca na nawet najmniejszy błąd. Wybrzeże chce awansować do Nice PLŻ i mówi o tym otwarcie od początku sezonu. Pierwszą przeszkodą jest KSM Krosno, które fazę zasadniczą zakończyło na czwartym miejscu.

I właśnie w fazie zasadniczej Krosno wygrało u siebie z Wybrzeżem 46:44. W rewanżu gdańszczanie nie dali już jednak żadnych szans rywalom, zwyciężając 57:32. Nikt nie miałby nic przeciwko, gdyby podobny wynik w dwumeczu udało się osiągnąć również w fazie play-off.

W walce o awans drużynie pomoże Krzysztof Jabłoński, który startował w Wybrzeżu w latach 2004-2008, a ostatnio reprezentował barwy SPAR Falubazu Zielona Góra. W awizowanym składzie zastąpił on słabo spisującego się w tym sezonie na wyjazdach Eduarda Krcmara.

- Chcemy awansować. Podpisaliśmy umowę z Krzyśkiem, ponieważ naszym zawodnikom zdarzały się wahania formy i chcieliśmy uniknąć niespodzianek - podkreśla prezes GKŻ Wybrzeże Tadeusz Zdunek.

Awizowane składy na mecz KSM Krosno - Wybrzeże Gdańsk:

Wybrzeże: 1. Krzysztof Jabłoński, 2. Renat Gafurow, 3. Kamil Brzozowski, 4. Łukasz Sówka, 5. Magnus Zetterstroem, 6. Dominik Kossakowski

Krosno: 9. Tomasz Rempała, 10. Marcin Rempała, 11. Dawid Stachyra, 12. Tomasz Chrzanowski, 13. Mariusz Fierlej, 14. Przemysław Portas

Co ciekawe, gdańszczanie przystąpią do fazy play-off pod nową nazwą Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

- Na początku sezonu uznaliśmy, że Renault Zdunek może przeszkadzać w pozyskiwaniu nowych sponsorów. Okazało się, że jest zupełnie odwrotnie - tłumaczył Zdunek.

Początek meczu KSM Krosno - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielę 6 września o godz. 15.15. Sędzią spotkania będzie pan Marek Wojaczek.

W drugim półfinale Motor Lublin rywalizować będzie z Polonią Piła. Rewanże odbędą się tydzień później.

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]