Żużlowcy Wybrzeża pewnie wygrali w Krośnie i są blisko finału play-off

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża bez najmniejszych problemów pokonali na wyjeździe drużynę KSM Krosno 51:39 i są bardzo blisko awansu do finału play-off PLŻ 2. Najlepiej punktującymi zawodnikami Wybrzeża byli Magnus Zetterstroem i Renat Gafurow. Rewanż odbędzie się 13 września w Gdańsku, ale wydaje się, że będzie on jedynie formalnością.

Polub nas na Facebooku

Wybrzeże przystąpiło do meczu w Krośnie wzmocnione Krzysztofem Jabłońskim, który został wypożyczony do końca sezonu z Zielonej Góry. Zastąpił on w składzie słabo spisującego się na wyjazdach Eduarda Krcmara. W zestawieniu znalazło się też miejsce dla kontuzjowanego ostatnio Patryka Beśki.

Spotkanie rozpoczęło się z dziesięciominutowym opóźnieniem spowodowanym ulewą, która przeszła nad Krosnem dwie godziny wcześniej. Intensywne opady miały również miejsce podczas próby toru, przez co zawodnicy mieli problemy z płynną jazdą.

W rundzie zasadniczej Wybrzeże przegrało w Krośnie 44:46, zatem nadarzała się okazja do rewanżu. Jak na lidera rozgrywek przystało, gdańszczanie od pierwszego wyścigu ruszyli bardzo mocno do ataku, choć zadali tak naprawdę dwa nokautujące ciosy w szóstym i ósmym biegu, wygrywając je podwójnie. Goście kontrolowali mecz od początku do końca, ani przez moment nie pozwalając rozkręcić się miejscowej ekipie.

Po dwóch słabszych startach przebudził się debiutujący Jabłoński, a przez większość zawodów prawdziwą klasę pokazywał będący poza zasięgiem rywali Zetterstroem, który zaliczył wpadkę dopiero w piętnastym biegu. Szwed był blisko kompletu punktów, jednak w ostatnim wyścigu "pociągnęło" go na jednym z wiraży i musiał ratować się przed upadkiem, przez co spadł na koniec stawki. O fatalnym występie w Pile najwyraźniej zapomniał Gafurow, który w Krośnie pojechał na poziomie, do jakiego przyzwyczaił kibiców. Poniekąd zawiódł zaś popełniający sporo błędów na trasie Łukasz Sówka. Poza jednym wygranym wyścigiem nie popisał się on niczym szczególnym i w rewanżu najprawdopodobniej ujrzymy zamiast niego Krcmara. Najważniejsze jednak, że żadnemu z zawodników nic się nie stało na tym trudnym po opadach deszczu torze.

W ekipie gospodarzy najjaśniejszą postacią był były zawodnik Wybrzeża Tomasz Chrzanowski, zdobywca piętnastu punktów w sześciu startach.

KSM Krosno - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 39:51

Wybrzeże: 1. Krzysztof Jabłoński 11 (1,1,3,3,3), 2. Renat Gafurow 12 (3,2,2,3,2), 3. Kamil Brzozowski 7 (2,2,3,-), 4. Łukasz Sówka 4 (0,3,0,1,0), 5. Magnus Zetterstroem 12 (3,3,3,3,d), 6. Dominik Kossakowski 4 (3,0,0,1), 7. Patryk Beśko 1 (1,0,d)

Krosno: 9. Denis Gizatullin 2 (0,1,-,0,1), 10. Marcin Rempała 8 (2,2,1,2,1), 11. Dawid Stachyra 6 (1,d,1,2,2), 12. Tomasz Chrzanowski 15 (3,3,2,2,2,3), 13. Mariusz Fierlej 5 (2,1,1,1), 14. Przemysław Portas 0 (0,0,-), 15. Michał Gruchalski 3 (2,1,0,w)

Rewanż odbędzie się w następną niedzielę, 13 września, w Gdańsku.

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]