Żużlowcy Wybrzeża jeździli w Szwecji i Czechach. W niedzielę rewanż z KSM Krosno

W tygodniu poprzedzającym rewanżowy mecz półfinału play-off PLŻ 2 z KSM Krosno w ligach zagranicznych jeździło dwóch żużlowców Wybrzeża Gdańsk. Zarówno Magnus Zetterstroem, jak i Eduard Krcmar spisali się przeciętnie.
Zetterstroem występujący w zespole Griparna Nykoeping nie zdołał wraz z kolegami awansować do finału Allsvenskan (druga klasa rozgrywkowa w Szwecji). W pierwszym meczu półfinału play-off z Vargarną Norrkoeping jego zespół co prawda zwyciężył u siebie 49:41, jednak na wyjeździe doznał prawdziwej klęski, przegrał aż 27:63 i odpadł z dalszej rywalizacji.

W rewanżu Zetterstroem nie zachwycił, zdobył sześć punktów w pięciu biegach, jeden z nich wygrywając. W Griparnie najskuteczniejszy był Kim Nilsson (9), natomiast w wśród rywali świetnie spisywali się Nicklas Porsing (13 + bonus w pięciu startach), Rene Bach (12+2 w pięciu startach) oraz Patrick Hougaard (10+1 w czterech biegach). W finale Vargarna zmierzy się z Masarną Avesta.

Biegi z udziałem Zetterstroema:

III. Porsing, Zetterstroem, Rasmus Jensen, Alexander Edberg - 4:2

VII. Nilsson, Daniel Davidsson, Bach, Zetterstroem - 3:3

IX. Patrick Hougaard, Alexander Johansson, Zetterstroem, Kim Nilsson (w) - 5:1

XII. Zetterstroem, Jensen, Hougaard, Daniel Pytel - 3:3

XIV. Hougaard, Bach, Aaron Summers, Zetterstroem (d) - 5:1

Przeciętnie pojechał także Eduard Krcmar w kolejnym turnieju ligi czeskiej, który odbył się na jego rodzinnym torze w Slanym. Młody Czech, reprezentujący barwy zespołu AK 3ton Slany, zdobył pięć punktów w trzech startach. Swój pierwszy wyścig Krcmar wygrał, w drugim przyjechał na metę drugi (za Sebastianem Ułamkiem), a w trzecim zaliczył defekt. Po 14 biegach z powodu opadów deszczu zawody zostały przerwane. Turniej wygrała Marketa Praga (25 pkt), przed AK 3ton (23) oraz Grepl PDK Mseno (21).

Biegi z udziałem Eduarda Krcmara:

III. Krcmar, Ondrej Smetana, Patrik Mikel, Josef Novak

VII. Ułamek, Krcmar, Tomas Suchanek, Michal Skurla

XI. Patryk Dolny, Ales Dryml, Martin Malek, Krcmar (d)

W niedzielę obaj zawodnicy walczyć będą w barwach Wybrzeża w rewanżowym meczu półfinału play-off PLŻ 2 z KSM Krosno. Gdański zespół jest w komfortowej sytuacji, gdyż w pierwszym spotkaniu wygrał na wyjeździe 51:39. Spotkanie rozpocznie się na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego o godz. 16. W jakich dokładnie składach pojadą oba zespoły, sprawdzić można TUTAJ.

Informacje organizacyjne klubu

Od początku sezonu 2015 GKŻ Wybrzeże prowadzi skierowaną do najmłodszych kibiców akcję "Żużel moja pasja" mającą na celu popularyzację speedwaya wśród dzieci. W ramach projektu trybuny gdańskiego stadionu odwiedziło kilkaset dzieci w grupach zorganizowanych. Tym razem w ramach akcji obniżamy cenę biletu na sektor zielony dla wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz powołujemy do życia "Sektor Dziecięcy".

Najmłodszych kibiców Wybrzeża Gdańsk zapraszamy do sektora zielonego, gdzie czekać będą atrakcje przygotowane specjalnie dla nich. Młodzi fani będą mieli okazję do zaprezentowania minioprawy, otrzymania drobnego upominku, a także wykonania zdjęcia z klubową maskotką. Dodatkowo na sektor dziecięcy przygotowaliśmy specjalną nową cenę biletu dla uczniów szkół podstawowych, którzy na ten sektor będą mogli wejść za okazaniem programu zawodów, czyli w cenie 5 zł.

Tradycyjnie już zachęcamy naszych kibiców do nabywania biletów i programów w przedsprzedaży. Pozwoli to na rozładowanie ewentualnych kolejek przed kasami w dniu meczu.

Sobota, 12 września

W sobotę w godz. 15-19 czynna będzie kasa od strony Bramy Maratońskiej, będzie można nabyć w niej bilety i programy zawodów. W programie zawodów będzie można przeczytać m.in. podsumowanie ostatnich, niezwykle udanych występów żużlowców Wybrzeża w MDMP i w DMP miniżużlowców, wywiad z liderem Wybrzeża i całych rozgrywek Magnusem Zetterstroemem. Będzie można też przeczytać rozmowę z Krzysztofem Jabłońskim, a także będą kupony rabatowe od sponsorów klubu. Nie zabraknie także prezentacji naszych przeciwników z Krosna. Cena pojedynczego programu to 5 zł.

Niedziela, 13 września

Od godz. 14 otwartych zostanie:

- pięć kas przy Bramie Maratońskiej

- jedna kasa przy wejściu tuż przy stacji paliw (najbliżej ul. Łąkowej)

- jedna kasa przy bramie wjazdowej od ul. Podwale Przedmiejskie (między marketem a stacją paliw). Tam będzie można również nabyć wjazdówkę na parking wewnętrzny na bocznym boisku w cenie 5 złotych. Dla posiadaczy całosezonowych karnetów wjazd na parking jest darmowy. Przypominamy, że czynny będzie także parking na terenie po byłej hali sportowej.

- kasa techniczna usytuowana w namiocie przed Bramą Maratońską. Wydawane tam będą akredytacje dziennikarskie oraz bilety dla osób uprawnionych (wygrane w konkursach, byli zawodnicy itp.) - kasa techniczna otwarta zostanie o 14.30.

Bramy na stadion otwarte zostaną o 14.30, bramy na trybuny o 15.

Na koronę stadionu będzie się można dostać następującymi bramofurtami: SEKTOR ZIELONY (od parkingu do trybuny głównej) - bramofurta nr 2 (bilety+karnety), SEKTOR CZERWONY (trybuna główna) - bramofurta nr 5 (bilety+karnety), SEKTORY NIEBIESKIE (pozostała część trybun) - bramofurta nr 8, łącznie sześć wejść.

Wszystkich młodych widzów zapraszamy na specjalnie urządzony sektor dziecięcy (dotychczasowy SEKTOR ZIELONY), na ten sektor dzieci do lat 12 wchodzą na program!

W związku z tą zmianą ceny biletów kształtują się następująco:

SEKTOR CZERWONY (trybuna główna): normalny - 30 zł, ulgowy - 20 zł , dzieci do lat 7 - gratis

SEKTOR ZIELONY (między parkingiem a trybuną główną): normalny - 20 zł, ulgowy - 12 zł, dzieci do 12. roku życia na program zawodów, dzieci do lat 7 - gratis

SEKTOR NIEBIESKI: normalny - 20 zł, ulgowy - 12 zł, dzieci do lat 7 - gratis

Ulga przysługuje następującym grupom: uczniowie, studenci, kobiety, emeryci i renciści.

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]