Poznaliśmy składy na pierwszy finałowy mecz Wybrzeża w play-off

W niedzielę o godz. 15.30 na torze w Pile żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk zmierzą się z miejscową Polonią w pierwszym meczu finałowym play-off PLŻ2. W środę przedstawiciele obu zespołów podali awizowane składy na to spotkanie. Nie ma większych niespodzianek.

Polub nas na Facebooku

W rundzie zasadniczej na torze w Pile gospodarze wygrali 56:34, jednak punkt bonusowy pojechał do Gdańska, gdyż w pierwszym meczu Wybrzeże zwyciężyło 57:33.

W porównaniu z ostatnim meczem gdańszczan z KSM Krosno w miejsce Aureliusza Bielińskiego wpisany został Łukasz Sówka. Po raz kolejny w zestawieniu zabrakło słabo spisującego się na wyjazdach Eduarda Krcmara, ale przypomnijmy, że można jeszcze dokonać dwóch zmian.

Awizowane składy:

Wybrzeże: 1. Krzysztof Jabłoński, 2. Łukasz Sówka, 3. Renat Gafurow, 4. Kamil Brzozowski, 5. Magnus Zetterstroem, 6. Dominik Kossakowski

Polonia: 9. Jesper Monberg, 10. Patryk Dolny, 11. Piotr Świst, 12. Rasmus Jensen, 13. Daniel King, 15. Arkadiusz Pawlak

Pierwszy mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę w Pile, zaś rewanż rozegrany zostanie tydzień później w Gdańsku o godz. 13.

Przypomnijmy, że do Nice PLŻ awansuje zwycięzca play-off, a przegrany zmierzy się jeszcze w barażu ze Startem Gniezno. Jeśli w dwumeczu pomiędzy Polonią i Wybrzeżem będzie idealny remis, awansują gdańszczanie, którzy w sezonie zasadniczym zajęli wyższe miejsce w tabeli.

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]