Renat Gafurow zostaje w Gdańsku. To będzie jego 9. kolejny sezon w Wybrzeżu!

Renat Gafurow to pierwszy żużlowiec, który podpisał z beniaminkiem Nice PLŻ Renault Zdunek Wybrzeżem kontrakt na sezon 2016. Tym samym Rosjanin spędzi w gdańskim klubie dziewiąty rok z rzędu!
Gafurow w ubiegłym sezonie był jednym z liderów zespołu - zdobył 121 punktów i dodał osiem bonusów, co przełożyło się na drugą średnią biegową zarówno w klubie, jak i całej lidze (2,224). Skuteczniejszy był tylko Szwed Magnus Zetterstroem (2,403)

Łączny dorobek punktowy Rosjanina w barwach gdańskiej drużyny po sezonie 2015 wynosi dokładnie 713 punktów co daje mu 14. miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich żużlowców w historii Wybrzeża - najwyższe wśród zawodników zagranicznych.

Gafurow po podpisaniu kontraktu przyznał, że była to właściwie tylko formalność. - Rozmowy w tym roku były krótkie. Ja chciałem zostać w Wybrzeżu, klub chciał mnie zatrzymać, więc szybko doszliśmy do porozumienia. Jednocześnie chciałbym podziękować kibicom za wsparcie w minionym sezonie oraz prosić o to żeby byli z nami w następnych rozgrywkach - podkreślił rosyjski żużlowiec.

Przypomnijmy, że ważne umowy z gdańskim klubem mają młodzieżowcy: Dominik Kossakowski, Aureliusz Bieliński, Patryk Beśko oraz Krzysztof Wittstock.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY