Wybrzeże skompletowało skład. Do zespołu dołączył Krzysztof Jabłoński

Doświadczony Krzysztof Jabłoński jest ostatnim wzmocnieniem pierwszoligowego Wybrzeża Gdańsk na pozycji seniora. Zbudowany skład wygląda bardzo okazale, ale w klubie nie ma wielkiej presji, by awansować za wszelką cenę. Celem jest pierwsza czwórka.

Polub nas na Facebooku

- Końcówka minionego sezonu, kiedy przypomniałem sobie jak to jest regularnie startować, przyczyniła się w dużym stopniu do mojego powrotu da Gdańska. Ponadto gdański klub prowadzony jest przez poważnych ludzi i rozsądnie stąpa po ziemi, a nad morzem skompletowano solidną ekipę. To wszystko zdecydowało o moim wyborze - powiedział po podpisaniu kontraktu Jabłoński.

W Wybrzeżu występował on w latach 2004-2008. W momencie, w którym gdańszczanie po utrzymaniu w ekstralidze w 2006 roku ruszyli od nowa od najniższej klasy rozgrywkowej został w tym klubie i ze średnią biegową 2,793 był najskuteczniejszym zawodnikiem tej klasy rozgrywkowej. W 2013 roku pojawił się w Wybrzeżu jako gość.

38-letni już żużlowiec startował w barwach gdańskiego klubu również w minionym sezonie, a konkretnie w fazie play-off, gdy został do Gdańska wypożyczony ze SPAR Falubazu Zielona Góra. Wystąpił w czterech meczach i zdobył 52 punkty oraz jeden bonus.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy sytuacja materialna Wybrzeża uległa znacznej poprawie. To sprawiło, że do klubu zgłosiło się wielu zawodników, wyrażając chęć startów. Niektórzy przedstawili jednak nieprawdopodobnie wysokie wymagania finansowe, m.in. Dawid Stachyra. Bliski powrotu byli również Robert Miśkowiak oraz Tomasz Chrzanowski, lecz gdańscy działacze postawili na Jabłońskiego.

W klubie nie wykluczają, że drużynę zasili jeszcze jeden zawodnik młodzieżowy. Wszystko to dlatego, że Patryk Beśko dochodzi do siebie po ciężkiej kontuzji i nie wiadomo czy w ogóle wystartuje w lidze w nadchodzącym sezonie.

A przygotowania do rozgrywek rozpoczną się już na początku stycznia we Władysławowie, gdzie drużyna odbędzie kilkudniowy obóz. Zgrupowanie rozpocznie się 11 stycznia.

- Na pewno zawodnicy będą lepiej przygotowani niż w ubiegłym roku. Wtedy nie było czasu na zgrupowania, bo nie wiedzieliśmy czy wystartujemy w lidze. Teraz jest dużo większy komfort. Wszystko jest poukładane i możemy się skupiać na kwestiach sportowych i sprzętowych - powiedział trener Wybrzeża Grzegorz Dzikowski.

Skład Wybrzeża w sezonie 2016:

Seniorzy: Magnus Zetterstroem, Krzysztof Jabłoński, Eduard Krcmar, Kamil Brzozowski, Linus Sundstroem, Anders Thomsen, Renat Gafurow, Oskar Fajfer

Juniorzy: Dominik Kossakowski, Patryk Beśko, Aureliusz BielińskiRYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY