Dwaj wychowankowie Wybrzeża podpisali kontrakty "warszawskie"

W ostatnim dniu okienka transferowego dwaj wychowankowie Wybrzeża - Marcel Szymko i Damian Sperz - podpisali z gdańskim klubem tzw. kontrakty "warszawskie", dzięki czemu mogą dalej szukać nowego pracodawcy.
Wybrzeże kadrę pierwszego zespołu na sezon 2016 skompletowało już wcześniej. Liczy ona 12 zawodników: Kamil Brzozowski, Oskar Fajfer, Krzysztof Jabłoński, Renat Gafurow, Eduard Krcmar, Linus Sundstroem, Anders Thomsen i Magnus Zetterstroem (seniorzy) oraz Dominik Kossakowski, Aureliusz Bieliński, Patryk Beśko i Dawid Wawrzyniak (juniorzy).

Szymko i Sperz do ostatniego dnia okienka transferowego (31 stycznia) nie znaleźli sobie zespołu na sezon 2016, więc, żeby nie wypaść z "obiegu", musieli podpisać z jakimś klubem tzw. kontrakt "warszawski". Pomocną rękę wyciągnęło do nich Wybrzeże.

- Obaj poprosili nas o podpisanie kontraktu warszawskiego. Nie będziemy stwarzać wychowankom problemów. Po co mają szukać umów w innych polskich miastach. Umożliwiliśmy im podpisanie umów, a co będzie później, zależy od nich samych - poinformował trener Grzegorz Dzikowski.

Sperz i Szymko od początku kariery związani są z gdańskim klubem. Sperz jeździł w barwach Wybrzeża w latach 2006-2011, potem był zawodnikiem Polonii Piła. W poprzednim sezonie wrócił do Wybrzeża i zaliczył epizod w meczu w Krośnie - pojechał w trzech biegach, w których zdobył trzy punkty.

Również Szymko niemal całą karierę spędził w Gdańsku (podobnie jak Sperz jeździł też w Polonii Piła). W ostatnim sezonie wystąpił w barwach Wybrzeża w pięciu meczach, w 18 biegach zdobył 17 punktów plus trzy bonusy i uzyskał średnią biegową 1,111.

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]