Renat Gafurow żużlowcem 15-lecia Wybrzeża

Renat Gafurow został zwycięzca plebiscytu na najpopularniejszego żulowca Wybrzeża ostatnich 15 lat. W finale Rosjanin wyprzedził Magnusa Zetterstroema oraz Kamila Brzozowskiego.
Plebiscyt na oficjalnym profilu klubu na Facebooku trwał ponad tydzień. W tym czasie odbyło się siedem głosowań, w których udział wzięło prawie 3 tysiące osób. Ostateczny zwycięzca w pokonanym polu we wcześniejszych fazach plebiscytu (najpierw cztery ćwierćfinały, potem dwa półfinały) pozostawił 19 żużlowców. Ich pełna lista TUTAJ.

W wielkim finale rywalami Gafurowa byli Magnus Zetterstroem, Kamil Brzozowski, Darcy Ward oraz Krzysztof Jabłoński. O zwycięstwo do końca walczyli dwaj pierwsi, a co ciekawe obu zawodników czynnie wspierali ich rodacy, w związku z czym starcie przerodziło się w swoisty pojedynek rosyjsko-szwedzki. Ostatecznie lepszy okazał się Gafurow, dla którego sezon 2016 będzie dziewiątym z rzędu w barwach Wybrzeża.

Rezultaty wielkiego finału:

1. Renat Gafurow 317 głosów

2. Magnus Zetterstroem 214 głosów

3. Kamil Brzozowski 42 głosy

4. Darcy Ward 31 głosów

5. Krzysztof Jabłoński 12 głosów

Zwycięzca plebiscytu przyznał, że nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia, choć samo głosowanie śledził z uwagą.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu wyróżnienia, które otrzymałem od kibiców. Szczerze mówiąc kompletnie nie spodziewałem się takiego wyniku. Każdy z zawodników, którzy startowali ze mną w Wybrzeżu zawsze dawał z siebie wszystko. Tym bardziej cieszę się z sympatii, jaką okazali mi fani - podkreślił Gafurow. I dodał:

- Ta nagroda jeszcze mocniej mnie mobilizuje do dalszej pracy i lepszych wyników. Teraz trzeba zrobić wszystko, by nie zawieść fanów, zarówno tych, którzy na mnie głosowali, jak i tych którzy oddali głosy na kogoś innego - kontynuował Rosjanin.

Na pytanie czy któryś mecz utkwił mu szczególnie w pamięci, odpowiedział:

- Pamiętam wszystkie spotkania, jednak zdecydowanie najlepiej wszystkie te decydujące o awansach. Te mecze są najlepsze i te lubię najbardziej - przyznał "Gafi".

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]