Pierwszy w tym roku sparing żużlowców Wybrzeża w Toruniu na remis [ZDJĘCIA]

W pierwszym tegorocznym sparingu żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże zremisowali w Toruniu z ekstraligowym Get Well 45:45. W czwartek na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego gdańszczanie podejmą MRGARDEN GKM Grudziądz.
Meczem w Toruniu Wybrzeże rozpoczęło serię trzech sparingów w ciągu trzech dni, w których szansę zaprezentowania swojej aktualnej formy dostaną wszyscy zawodnicy z kadry zespołu. W starciu z Get Well (bez Grega Hancocka i Martina Vaculika) trener Grzegorz Dzikowski sprawdził dziesięciu żużlowców (zabrakło tylko Aureliusza Bielińskiego oraz Patryka Beśko, który dopiero kilka dni temu wznowił treningi po ciężkiej kontuzji).

Niemal wszyscy z nich wyjechali na tor minimum trzy razy. Wyjątkiem był Renat Gafurow, który po dwóch wygranych biegach (pokonał m.in. Adriana Miedzińskiego, Grzegorza Walaska oraz Kacpra Gomólskiego) "oddał" swój ostatni wyścig Kamilowi Brzozowskiego, który w związku z tym jako jedyny stanął pod taśmą czterokrotnie.

W starciu z Get Well właściwie wszyscy gdańscy zawodnicy pokazali się z niezłej strony. Wyjątkiem był Dawid Wawrzyniak, który trzykrotnie przyjeżdżał do mety ostatni. Już pierwszy sparing pokazał więc, że walka o miejsce w składzie (szczególnie wśród seniorów) będzie niesamowicie zacięta.

Jej kolejna odsłona w czwartek, kiedy Wybrzeże zmierzy się na stadionie przy Długich Ogrodach z MRGARDEN GKM (godz. 16, bilet plus program w cenie 5 zł, karnetowicze gratis). W ekipie gości pojadą m.in. Rafał Okoniewski, Krzysztof Buczkowski, Peter Ljung oraz Artiom Łaguta. W piątek rewanż w Grudziądzu.

Get Well Toruń - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 45:45

Get Well: Holder 9 (3,3,3), Kopeć-Sobczyński 2 (0,1,0,1,0), Gomólski 8 (2,1,2,w,3), Walasek 7 (0,3,1,3,0), Miedziński 7 (2,2,3), Przedpełski 10 (3,3,2,2), Krzyżanowski 2 (1,1,u,0), Turowski (0)

Renault Zdunek Wybrzeże: Sundstroem 6 (2,1,3), Thomsen 5 (1,2,2), Brzozowski 5 (1,1,1,2), Fajfer 4 (3,0,1), Gafurow 6 (3,3), Kossakowski 3 (2,0,1), Wawrzyniak 0 (0,0,0), Zetterstroem 6 (2,3,1), Krcmar 6 (2,2,1), Jabłoński 5 (0,2,3)

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY