Sport.pl

Niby porażka żużlowców Wybrzeża w sparingu z MRGARDEN GKM [ZDJĘCIA].

W kolejnym meczu sparingowym żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża przegrali na własnym torze z MRGARDEN GKM 43:47. Rywale przyjechali w niepełnym składzie, dlatego w ich zespole gościnnie wystąpili dwaj gdańszczanie - Magnus Zetterstroem oraz Oskar Fajfer. Obaj spisali się bardzo dobrze i to oni zadecydowali o formalnym zwycięstwie zespołu z Grudziądza.
W porównaniu ze zgłoszonym przez grudziądzki klub składem, w Gdańsku nie pojawili się dwaj obcokrajowcy - Szwed Peter Ljung i Rosjanin Artiom Łaguta. Już wcześniej wiadomo było, że w tym sparingu nie pojadą także inny Szwed Antonio Lindbaeck oraz Tomasz Gollob. Z Grudziądza przyjechało raptem pięciu żużlowców, obaj trenerzy postanowili zatem, że zespół gości wzmocnią dwaj zawodnicy Wybrzeża - Zetterstroem i Fajfer. Na rezerwie był z kolei Damian Sperz (związany z gdańskim klubem tzw. kontraktem warszawskim, bez aneksu finansowego). Zatem do dyspozycji Grzegorza Dzikowskiego pozostawało w sumie dziewięciu zawodników.

Mecz (oglądało go na żywo ok. 1000 kibiców) zakończył się zwycięstwem gości głównie dzięki... Zetterstroemowi i Fajferowi, którzy wygrali wszystkie pojedynki ze swoimi kolegami klubowymi. "Zorro" tylko raz przyjechał do mety za plecami zawodnika MRGARDEN (Krzysztofa Buczkowskiego), z kolei Fajfer, poza defektem w jednym z biegów, był niepokonany. Pozostali zawodnicy Wybrzeża jeździli w kratkę, najrówniejszy był odważnie jeżdżący Duńczyk Anders Thomsen, który pokonał obu liderów rywali - Buczkowskiego oraz Rafała Okoniewskiego.

Dziś oba zespoły zmierzą się ponownie, tym razem w Grudziądzu. Początek spotkania o godz. 15.

Renault Zdunek Wybrzeże - MRGARDEN GKM Grudziądz 43:47 MRGARDEN GKM: Okoniewski 7 (d,3,2,2), Trzensiok 3 (2,1,0), Buczkowski 12 (1,2,3,3,3), Zetterstroem (gościnnie) 11 (3,2,3,3), Fajfer (gościnnie) 6 (d,3,3), Rujner 3 (0,1,1,1), Nowak 5 (2,3,w), Sperz (gościnnie) 0 (d,0,0) Renault Zdunek Wybrzeże: Gafurow 6 (3,d,1,2), Krcmar 8 (1,2,2,3), Thomsen 8 (2,1,2,3), Brzozowski 0 (0), Jabłoński 7 (1,1,3,1,1), Wawrzyniak 2 (1,1,0), Kossakowski 7 (3,2,0,2), Sundstroem 5 (2,0,1,2), Bieliński 0 (u)

Więcej o: