Żużlowcy Wybrzeża przegrali sparing w Grudziądzu

Na koniec serii trzech sparingów w ciągu trzech dni żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk ulegli w Grudziądzu tamtejszemu MRGARDEN GKM 34:44. Zawody zakończyły się po rozegraniu 13 wyścigów.
Po czwartkowym sparingu obu zespołów w Gdańsku (wygrana MRGARDEN 47:43) bardzo zawiedziony, a nawet oburzony był trener Wybrzeża Grzegorz Dzikowski. Wszystko dlatego, że grudziądzanie zlekceważyli wcześniejsze ustalenia i przyjechali bez Petera Ljunga i Artioma Łaguty. A ponieważ już wcześniej wiadomo było, że w spotkaniu tym nie pojadą Tomasz Gollob i Antonio Lindbaeck dziury w składzie MRGARDEN łatać trzeba było zawodnikami Wybrzeża - Magnusem Zetterstroemem oraz Oskarem Fajferem. No i z wartościowego sparingu zrobił się bardziej trening.

Rywale wszystkie swoje winy odkupili w piątek kiedy na mecz rewanżowy wystawili dużo mocniejszy skład - z Gollobem, Lindbaeckiem i Ljungiem. Zabrakło tylko Łaguty i Krzysztofa Buczkowskiego.

W tej sytuacji zwycięstwo gospodarzy nie może dziwić, chociaż trzeba przyznać, że gdańszczanie walczyli bardzo dzielnie. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Linus Sundstroem (pokonał Lindbaecka, Ljunga i Golloba) oraz Anders Thomsen (chociaż w swoim ostatnim biegu przyjechał na metę czwarty), który na torze w Grudziądzu jeździł po raz pierwszy w życiu.

Przed rozpoczęciem sezonu żużlowców Wybrzeża czeka jeszcze jeden sparing - 31 marca mają się oni zmierzyć w Gdańsku z Get Well Toruń. Przypomnijmy, że pierwszy mecz w Nice PLŻ czeka ich 3 kwietnia kiedy podejmą Stal Rzeszów. Spotkanie 1. kolejki z Lokomotiv w Daugavpils z powodu złego stanu toru na Łotwie zostało przełożone na 12 czerwca.

MRGARDEN GKM Grudziądz - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:34

MR GARDEN GKM: Okoniewski 8 (d,2,3,3), Ljung 10 (3,3,1,3), Lindbaeck 10 (1,3,3,3), Nowak 2 (0,1,1), Gollob 8 (3,2,3,0), Trzensiok 4 (3,1,u), Rujner 2 (2,w)

Renault Zdunek Wybrzeże: Jabłoński 1 (1,0,w), Krcmar 7 (2,2,2,1), Sundstroem 6 (2,2,2), Thomsen 6 (3,3,0), Fajfer 7 (2,1,2,2), Kossakowski 3 (1,0,2), Bieliński 2 (0,1,1), Brzozowski 0 (d), Wawrzyniak 2 (1,1)