Żużlowcy Wybrzeża będą jeździć w sześciu krajach

Szwecja, Dania, Niemcy, Rosja, Czechy i oczywiście Polska - w tych krajach startować będą w rozgrywkach ligowych żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk w sezonie 2016. Najbardziej aktywni będą Magnus Zetterstroem i Anders Thomsen, którzy w sumie jeździć będą w barwach czterech zespołów.
W sporcie żużlowym tradycją jest, że poszczególni zawodnicy startują w rozgrywkach ligowych w wielu krajach, rekordziści potrafią "obskoczyć" nawet sześć lig.

Z żużlowców Wybrzeża w 2016 roku najbardziej zapracowani będą Thomsen - startować będzie w czterech zespołach, w czterech różnych krajach (Polska, Szwecja, Dania, Niemcy) oraz Zetterstroem - również podpisał umowy z czterema klubami, ale w trzech krajach (Polska, Szwecja, Dania). Jest to mozliwe, gdyż w Szwecji ci sami żużlowcy mogą bronić barw klubów z różnych klas rozgrywkowych m.in. dzięki temu, że swoje mecze rozgrywają one w inne dni tygodnia.

W trzech klubach jeździć będą z kolei Linus Sundstroem (Wybrzeże i dwa w Szwecji) oraz Renat Gafurow (poza Wybrzeżem Niemcy oraz Rosja).

Tam poza Polską startować będą żużlowcy Wybrzeża

Szwecja

Elitserien (ekstraliga): Magnus Zetterstroem (Ikaros Smederna), Linus Sundstroem (Masarna Avesta), Anders Thomsen (Lejonen Gislaved)

Allsvenskan (I liga): Oskar Fajfer (Gnistorna Malmoe), Magnus Zetterstroem (Griparna Nykoeping), Linus Sundstroem (Valsarna Hagfors)

Dania

Ekstraliga: Magnus Zetterstroem, Dominik Kossakowski (obaj Holsted Tigers), Anders Thomsen (Munkebo Scorpions)

Niemcy

Bundesliga: Anders Thomsen (Nordstern Stralsund), Renat Gafurow (Devils Landshut)

Rosja

Ekstraliga: Renat Gafurow (Mega Łada Togliatti)

Czechy

Ekstraliga: Eduard Krcmar (AK Slany)

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY