Sport.pl

Świetny występ żużlowca Wybrzeża w Danii. Pokonał kilku tuzów

Anders Thomsen walczy o miejsce w składzie zespołu Renault Zdunek Wybrzeża na piątkowy mecz Nice PLŻ z Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa. Z pewnością pomoże mu w tym świetny występ w finale duńskich eliminacji do rund kwalifikacyjnych Grand Prix oraz SEC. Thomsen zajął w nim wysokie 3. miejsce pokonując takich zawodników jak Kenneth Bjerre, Michael Jepsen Jensen, Leon Madsen czy Peter Kildemand.
Zawody odbyły się na torze w Esbjergu. Poza Nicki Pedersenem oraz Nielsem-Kristianem Iversenem wystąpili w nich wszyscy najlepsi duńscy żużlowcy. Thomsen w niezwykle silnej stawce zaprezentował się znakomicie zajmując 3. miejsce. Wywalczył je w dodatkowym biegu, w którym pokonał Kennetha Bjerre oraz Michaela Jepsena Jensena. Oprócz tej trójki awans do rund kwalifikacyjnych Grand Prix oraz SEC (Speedway Euro Championship) zapewnili sobie zwycięzca zawodów Bjarne Pedersen oraz drugi Mikkel Bech (ten pierwszy zrezygnował ze startu w cyklu SEC, dlatego szansę w eliminacjach dostanie szósty zawodnik turnieju w Esbjergu Nicolai Klindt).

Niespodzianką były dalekie miejsca zawodników startujących na co dzień w polskiej ekstralidze czyli Leona Madsena, Petera Kildemanda czy Mikkela Michelsena, a także doświadczonego Hansa Andersena. Tych wszystkich zawodników Thomsen pokonał nie tylko w końcowej klasyfikacji, ale również w bezpośredniej walce na torze. Znajduje się więc w bardzo wysokiej formie. Czy to oznacza, że wystąpi w zaległym meczu z Włókniarzem, który odbędzie na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w piątek (godz. 17.30)?

Duńczyk znalazł się zarówno w składzie pierwotnie zgłoszonym na to spotkanie przez trenera Grzegorza Dzikowskiego (miało się ono odbyć w minioną niedzielę, ale na rozegranie zawodów nie pozwolił zbyt grząski tor), jak i w drugiej wersji - na piątek. Jednak gdyby spotkanie odbyło się w niedzielę Duńczyka zastąpiłby Magnus Zetterstroem. Pytanie czy przed piątkową powtórką trener Dzikowski zdecyduje się na podobny manewr pozostaje otwarte.

Składy zgłoszone na piątkowy mecz Wybrzeże - Włókniarz

Renault Zdunek Wybrzeże: 9. Linus Sundstroem, 10. Krzysztof Jabłoński, 11. Oskar Fajfer, 12. Anders Thomsen, 13. Renat Gafurow, 14. Dawid Wawrzyniak, 15. Dominik Kossakowski

Eko-Dir Włókniarz: 1. Artur Czaja, 2. Sebastian Ułamek, 3. Jacob Thorssell, 4. Daniel Jeleniewski, 5. Thomas H. Jonasson, 6. Oskar Polis, 7. (junior)

MAKABRYCZNE WYPADKI ŻUŻLOWCÓW WYBRZEŻA [WIDEO]


Więcej o: