Dwóch żużlowców Wybrzeża awansowało do finału Brązowego Kasku

Dwóch zawodników Renault Zdunek Wybrzeża Dominik Kossakowski oraz Dawid Wawrzyniak awansowało do finałowego turnieju o Brązowy Kask, który 24 lipca odbędzie się w Opolu. Świetnie zaprezentował się zwłaszcza ten pierwszy, który z kompletem punktów wygrał zawody półfinałowe w Ostrowie Wlkp.
19-letni Kossakowski we wszystkich wyścigach dojeżdżał do mety na pierwszym miejscu, a rywali miał nie byle jakich - m.in. nieźle radzących sobie w ekstralidze Bartosza Smektałę i Dominika Kuberę (obaj FOGO Unia Leszno). Oprócz tej trójki do finału awansowali również Rafał Karczmarz, Hubert Czerniawski (obaj Stal Gorzów), Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), Oskar Bober (Orzeł Łódź) oraz Norbert Krakowiak (Get Well Toruń). 13. miejsce zajął inny zawodnik Wybrzeża Aureliusz Bieliński.

Równie dobrze jak Kossakowski spisał się o rok od niego młodszy Wawrzyniak, który w drugim półfinale w Świętochłowicach wywalczył 4. miejsce (zdobył 11 punktów). Oprócz gdańszczanina do decydującej rozgrywki (24 lipca, Opole) zakwalifikowali się Daniel Kaczmarek (Fogo Unia), Sebastian Niedźwiedź (Ekantor.pl Falubaz), Robert Chmiel, Kamil Wieczorek (obaj ROW Rybnik), Marcin Kościelski (Get Well), Adrian Woźniak (Kolejarz Opole) oraz Damian Stalkowski (Polonia Bydgoszcz).

Zarówno Kossakowskiego, jak i Wawrzyniaka zobaczymy w niedzielnym meczu Nice PLŻ, w którym Wybrzeże podejmie Wandę Instal Kraków. Początek spotkania na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego o godz. 17. Trzy godziny wcześniej na bocznym boisku rozpocznie się festyn rodzinny. Więcej o meczu i festynie TUTAJ.