Wybrzeże chce obronić bonus w Częstochowie

18 punktów zaliczki z pierwszego meczu z Włókniarzem Częstochowa mają żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża. W niedzielę o godz. 13.45 w Częstochowie odbędzie się rewanż.
22 kwietnia na torze w Gdańsku Wybrzeże efektownie rozprawiło się z Włókniarzem, wygrywając 54:36. Wtedy w najczarniejszych snach nikt nie wyobrażał sobie, że rewanż będzie praktycznie nieistotny - przynajmniej z punktu widzenia gdańszczan.

Wybrzeże plasuje się na siódmym miejscu w tabeli Nice PLŻ i do końca sezonu jedzie już tylko o honor. Inaczej mają się sprawy w Częstochowie. Włókniarz w dalszym ciągu walczy o awans do finału ligi i dla niego każdy punkt jest na wagę złota. Częstochowianie będą w niedzielne popołudnie bardzo zmobilizowani, nie tylko żeby wygrać, ale zgarnąć przy tym punkt bonusowy.

Po ostatnim fatalnym występie przeciwko Orłowi Łódź miejsce w składzie stracił kapitan Renat Gafurow. Po raz kolejny w barwach Wybrzeża nie pojedzie Anders Thomsen, ale bynajmniej nie z powodu słabej formy. Po prostu w tym samym czasie Duńczyk będzie brał udział w SEC we włoskim Togliatti.

Zgłoszone składy:

Wybrzeże: 1. Oskar Fajfer, 2. Kamil Brzozowski, 3. Linus Sundstroem, 4. Eduard Krcmar, 5. Magnus Zetterstroem, 6. Dominik Kossakowski

Włókniarz: 9. Sebastian Ułamek, 10. Thomas Jonasson, 11. Nicolai Klindt, 12. Rafał Trojanowski, 13. Daniel Jeleniewski, 14. Oskar Polis