Żużlowcy Lotosu Wybrzeża w niedzielę pojadą w Grudziądzu

Chociaż Gdańsk i Grudziądz nie leżą w jednym województwie, mecze między Lotosem Wybrzeże i GTŻ często nazywane są derbami. Bo dla gdańskich kibiców to od zawsze najbliższy wyjazd.
Stań się fanem Trójmiasto - Sport.pl na portalu Facebook

Od niedawna mecze między tymi zespołami określane są również z przymrużeniem oka derbami autostrady A1 łączącej Trójmiasto z Grudziądzem. Spotkania te zawsze wzbudzają ogromne emocje, a żużlowiec Lotosu Paweł Hlib stwierdził nawet, że swoim klimatem przypominają mu starcia Stali Gorzów z Falubazem Zielona Góra. Gdańscy kibice szykują kolejny najazd na Grudziądz, choć po inauguracji sezonu są w minorowych nastrojach. W niedzielę żużlowcy Lotosu Wybrzeże w beznadziejnym stylu ulegli na własnym torze Startowi Gniezno aż 37:52 i przed spotkaniem z GTŻ ciężko o jakiekolwiek podstawy do optymizmu. Trener Stanisław Chomski nie ma zbyt wielkiego pola manewru, gdyż wciąż nie może skorzystać z usług kontuzjowanego Darcy Warda. Mógł więc wymienić tylko jedno najsłabsze ogniwo (a w meczu ze Startem było ich kilka), padło na Renata Gafurowa, za którego pojedzie Thomas H. Jonasson. Rosjanin od początku sezonu, czy to w lidze polskiej czy angielskiej, ma ogromne problemy z utrzymaniem się na motocyklu i raz za razem leży na torze.

Szanse na rehabilitację dostanie za to Dawid Stachyra, któremu w meczu ze Startem (4 zdobyte punkty) rozleciał się najlepszy silnik. - To dla mnie duży problem, mecz z Grudziądzem będzie dla mnie w związku z tym dużą niewiadomą - podkreśla żużlowiec.

GTŻ w pierwszym meczu wysoko pokonał na własnym torze PSŻ Poznań 56:34, a w zespole gospodarzy fenomenalnie spisał się zwłaszcza Krzysztof Buczkowski, który wywalczył komplet punktów. Swoje zrobili także Daniel King (10 pkt + 2 bonusy), były żużlowiec Wybrzeża Tomasz Chrzanowski (9+2) oraz David Ruud (7+1). Nieco słabiej zaprezentował się tylko Davey Watt (5+1). - Czeka nas piekielnie trudny mecz, ale tak jak Start zaskoczył nas na inaugurację w Gdańsku, tak może my sprawimy niespodziankę w Grudziądzu - podkreśla Stachyra.

Mecz odbędzie się w niedzielę, początek o godz. 15.

Zgłoszone składy:

GTŻ Grudziądz 9. David Ruud, 10. Davey Watt, 11. Tomasz Chrzanowski, 12. Daniel King, 13. Krzysztof Buczkowski, 14. Mateusz Lampkowski. Lotos Wybrzeże Gdańsk

1. Mikael Max, 2. Thomas H. Jonasson, 3. Paweł Hlib, 4. Dawid Stachyra, 5. Magnus Zetterstroem, 6. Marcel Szymko, 7. Damian Sperz.