Żużlowy szczyt w Gdańsku. Lotos Wybrzeże kontra Polonia Bydgoszcz

W niedzielę w hitowym meczu I ligi na stadionie przy ul. Długie Ogrody w Gdańsku zmierzą się zespoły Lotosu Wybrzeże i Polonii Bydgoszcz.
Goście to główny faworyt do awansu i lider rozgrywek po 5. kolejkach, Lotos również nie kryje swoich aspiracji związanych z powrotem do ekstraligi. Oba zespoły zaliczyły już jednak po jednej wpadce: gdańszczanie na inaugurację rozgrywek przegrali na własnym torze ze Startem Gniezno, a Polonia Bydgoszcz przegrała w Rybniku z ROW (gdzie Lotos wygrał bez większego problemu).

Jednak nóż na gardle mają przede wszystkim gdańszczanie. Druga porażka na swoim torze znacznie skomplikowałaby sprawę walki o awans, na dodatek po raz pierwszy w tym sezonie zawodnicy pojadą na motocyklach wyposażonych w nowe tłumiki. - To na pewno będzie duża niewiadoma, przez co może wkraść się element przypadku. A przecież to my musimy wygrać, a Polonia może - zauważa trener Lotosu Stanisław Chomski. - Z naszych podstawowych zawodników tylko Paweł Hlib nie miał okazji ścigać się w trakcie zawodów na nowych tłumikach, wszyscy obcokrajowcy, a także Dawid Stachyra, mieli okazję sprawdzić "z czym to się je" w ligach zagranicznych. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami damy sobie radę - dodaje Chomski.

Większość zespołu spotka się na wspólnym treningu dopiero w sobotę. Zabraknie tylko znajdującego się w rewelacyjnej formie Darcy Warda, który w sobotę startuje w chorwackim Gorican w rundzie kwalifikacyjnej indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Australijczyk w ostatnich dniach miał trochę wytchnienia po szalonym początku maja (w ciągu dziesięciu dni pojechał w dziewięciu meczach!), więc mimo uciążliwej podróży, która czeka go z soboty na niedzielę, w spotkaniu z Polonią tradycyjnie powinien być mocnym punktem zespołu.

W zespole z Bydgoszczy od początku rozgrywek najwyższą formę prezentuje Grzegorz Walasek. Reszta drużyny - na czele z Emilem Sajfutdinowem, który świetnie spisuje się w Grand Prix - ma swoje wzloty i upadki. Druga linia, czyli Tomasz Gapiński, Denis Gizatulin i były zawodnik Lotosu Robert Kościecha, szczególnie na wyjazdach jeżdżą w kratkę.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Dla kibiców, którzy chcieliby szybko przemieścić się na stadion przy Długich Ogrodach po meczu piłkarskim Lechia - Lech Poznań (godz. 14.45) na ul. Trakt Konny, czekać będą bezpłatne autobusy PKS Gdańsk.

Zgłoszone składy

Lotos Wybrzeże: 9. Thomas H. Jonasson, 10. Dawid Stachyra, 11. Mikael Max, 12. Paweł Hlib, 13. Magnus Zetterstroem, 14. Marcel Szymko, 15. Darcy Ward. Polonia: 1. Tomasz Gapiński, 2. Robert Kościecha, 3. Emil Sajfutdinow, 4. Denis Gizatulin, 5. Grzegorz Walasek, 6. Szymon Woźniak.

Lechia i Arka ramię w ramie? Znajdź Trójmiasto-Sport.pl na portalu Facebook »