Sport.pl

Okrojony skład Lotosu Wybrzeże Gdańsk na zaległy mecz z Orłem Łódź

W sobotę 9 lipca żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk rozegrają w Łodzi zaległy mecz 12. kolejki z Orłem. W składzie drużyny z Gdańska zabraknie czołowych zawodników, Darcy'ego Warda, Thomasa Jonassona i Magnusa Zetterstroema.
W zespole gospodarzy zaszła tylko jedna zmiana w porównaniu z pierwotnym zestawieniem. Zamiast Charliego Gjedde w barwach Orła ujrzymy Piotra Dyma.

W Lotosie Wybrzeże doszło natomiast do większych przetasowań. Wszystko za sprawą zawodów o Drużynowy Puchar Świata, które rozpoczynają się w sobotę. Barw reprezentacji Australii bronić będzie Darcy Ward. Tym samym jego występ w Łodzi jest niemożliwy. Za młodego "Kangura" zastosowane będzie zastępstwo zawodnika. Z tego samego powodu w meczu z Orłem nie pojedzie również Thomas Jonasson, który otrzymał powołanie do kadry szwedzkiej. Zabraknie także pozostałej dwójki Szwedów. Trener Lotosu Wybrzeże Stanisław Chomski postanowił nie skorzystać w Łodzi z usług Mikaela Maxa. Z kolei Magnus Zetterstroem przebywać będzie w tym czasie na krótkim urlopie.

Awizowane składy:

Lotos Wybrzeże Gdańsk:

1. Renat Gafurov

2. Darcy Ward

3. Dawid Stachyra

4. Kamil Brzozowski

5. Paweł Hlib

6. Damian Sperz

Orzeł Łódź:

9. Daniel Jeleniewski

10. Jacek Rempała

11. Rafał Trojanowski

12. Piotr Dym

13. Mateusz Szczepaniak

14. Damian Michalski

Początek zawodów 9 lipca o godz. 17.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: