Trzech żużlowców Lotosu Wybrzeże Gdańsk pojedzie w barażu Drużynowego Pucharu Świata

Renat Gafurow jest trzecim, obok Darcy'ego Warda i Thomasa Jonassona żużlowcem Lotosu Wybrzeże, który startował w półfinałach Drużynowego Pucharu Świata. Podobnie jak Australijczykowi i Szwedowi, również ?Renatce? nie udało się wywalczyć bezpośredniego awansu do turnieju finałowego.
Gafurow miał najtrudniejsze zadanie, bo naprzeciwko sbornej w półfinale w King's Lynn stanęli faworyzowani Polacy i Brytyjczycy. Dodatkowo Rosjanie musieli radzić sobie w zaledwie czteroosobowym składzie. Gafurow i spółka nie dali jednak za wygraną i dzielnie walczyli z reprezentacją Czech o trzecie miejsce w turnieju, dające możliwość startu w barażu. Ostatecznie sborna rzutem na taśmę zapewniła sobie miejsce w turnieju barażowym, wyprzedzając Czechów o zaledwie jeden punkt. Spory w tym udział Gafurowa, który dla swojej reprezentacji przywiózł sześć oczek w pięciu biegach.

Półfinał w King's Lynn bezapelacyjnie wygrali Polacy przed Brytyjczykami. Tym samym biało-czerwoni wraz z reprezentacją Danii są już w turnieju finałowym, który odbędzie się 16 lipca na torze w Gorzowie. Dwa dni wcześniej odbędzie się baraż z udziałem drużyn Rosji, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Australii. W składzie Australijczyków znalazł się Darcy Ward, zaś barw Trzech Koron bronić będzie Thomas Jonasson. Awans do finału uzyskają dwa najlepsze zespoły z zawodów barażowych.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


ZACIEKAWIŁ CIĘ SIĘ TEN NEWS? KLIKNIJ "LUBIĘ TO" PONIŻEJ I SPRAW, ŻEBY ZAPOZNALI SIĘ Z NIM RÓWNIEŻ TWOI ZNAJOMI!