Hokeista Stoczniowca powołany na konsultację reprezentacji Polski

Bramkarz MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Michał Kieler został powołany na konsultację seniorskiej reprezentacji Polski, która odbędzie się 8 sierpnia. Umowę z gdańskim klubem przedłużył napastnik Filip Pesta.
21-letni Kieler niedawno został pozyskany przez Stoczniowca z Zagłębia Sosnowiec. To w tej chwili jedyny bramkarz gdańskiego zespołu, po tym jak rozwiązany został kontrakt z Tomaszem Witkowskim.

Kieler znalazł się w gronie 30 zawodników powołanych na konsultację seniorskiej reprezentacji Polski, która odbędzie się w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie. Hokeiści przejdą badania lekarskie oraz funkcjonalne - najpierw 19 lipca wezmą w nich udział zawodnicy Comarch Cracovii, którzy już w sierpniu rozpoczną rywalizację w Lidze Mistrzów. Z kolei 8 sierpnia na konsultacji stawią się pozostali reprezentanci.

Oprócz Kielera powołanie dostali trzej bramkarze z polskiej ligi - Rafał Radziszewski (Cracovia), Kamil Kosowski (GKS Tychy) oraz David Zabolotny (JKH GKS Jastrzębie). Pewniakiem do gry w reprezentacji jest wychowanek Stoczniowca Przemysław Odrobny, który niedawno zmienił klub i przeniósł się do angielskiego Milton Keynes Lightning.

Warto dodać, że w czerwcowej konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski do lat 20 uczestniczyli dwaj inni hokeiści Stoczniowca - obrońca Arkadiusz Nowak oraz napastnik Mateusz Gościński.

Pesta przedłużył umowę

W przyszłym sezonie zawodnikiem gdańskiego zespołu będzie Filip Pesta. 23-letni napastnik od początku okresu przygotowawczego trenował z zespołem, ale ze względu na obowiązki związane ze studiami nie mógł brać udziału we wszystkich zajęciach. Absorbowała go również praca. Teraz postanowił poświęcić się tylko hokejowi i podpisał ze Stoczniowcem kontrakt na sezon 2016/17

Pesta jest wychowankiem gdańskiego klubu, w którym w sezonie 2010/11 debiutował na lodowiskach Polskiej Hokej Ligi. Kolejnymi przystankami w jego karierze były pierwszoligowe KH Gdańsk SA i Legia Warszawa oraz KTH Krynica. W barwach tego klubu występował w Polskiej Hokej Lidze. Łącznie w PHL - w Stoczniowcu oraz KTH Pesta rozegrał 63 spotkania (zaliczył cztery bramki i miał dziewięć asyst).

Po zgłoszeniu do rozgrywek I ligi Stoczniowca 2014 Pesta wrócił do Gdańska. W sezonie 2014/15 w 33 meczach uzbierał aż 51 punktów (za 19 bramek i 32 asysty). W poprzednim sezonie z powodu obowiązków na uczelni nie grał w meczach o awans do PHL z UKH Dębica.

Obecna kadra Stoczniowca 2014

Bramkarz: Michał Kieler

Obrońcy: Kamil Dolny, Oskar Lehmann, Gilbert Leśniak, Arkadiusz Nowak, Sebastian Wachowski

Napastnicy: Mateusz Gościński, Szymon Marzec, Filip Pesta, Maciej Rompkowski, Kacper Różycki, Michał Sochacki, Jan Steber, Mateusz Strużyk, Dmytro Szczerbakow, Tomasz Ziółkowski