Wojciech Wrycza podpisał kontrakt ze Stoczniowcem 2014

Napastnik Wojciech Wrycza to kolejny hokeista, który podpisał z MH Automatyką Stoczniowiec 2014 kontrakt na sezon 2016/17. 25-letni zawodnik pozytywnie przeszedł dwutygodniowe testy.
Wrycza to wychowanek gdańskiego hokeja, jeden z czołowych zawodników Stoczniowca 2014 w dwóch ostatnich sezonach. W sumie rozegrał 39 meczów, w których zaliczył 38 punktów za 23 gole oraz 15 asyst. Po awansie zespołu do Polskiej Hokej Ligi, do którego zresztą Wrycza znacząco się przyczynił (w czterech meczach z UKH Dębica zdobył pięć bramek), zawodnik nie przeszedł pierwszej selekcji nowego trenera Petera Ekrotha i nie dostał propozycji podpisania kontraktu.

Kilkanaście dni temu Wrycza poprosił o jeszcze jedną szansę i rozpoczął testy w gdańskim zespole. Po dwóch tygodniach treningów oraz występach w sparingowych meczach z Nestą Mires Toruń przekonał do siebie sztab szkoleniowy i zawarł z gdańskim klubem umowę na sezon 2016/17.

- Cieszę się, że postanowiłem podjąć jeszcze jedna próbę, a w klubie przychylili się do mojej prośby. Kosztowało mnie to sporo pracy, bo przygotowywałem się indywidualnie, ale ostatecznie udało mi się udowodnić swoją przydatność dla drużyny. Teraz przede mną kolejna praca do wykonania - wywalczyć sobie stałe miejsce w składzie meczowym - powiedział Wrycza po podpisaniu kontraktu.

Tym samym kadra Stoczniowca 2014 liczy obecnie 18 zawodników. Wciąż na testach przebywa pięciu zawodników zagranicznych: Szwed Adrian Kastel Dahl, Czech Adam Skutchan, Łotysz Oskars Batna oraz Amerykanie Philip Nasca i Zack Josepher. Ten drugi to nowa postać, zastąpił na testach Słoweńca Zigę Kuzmana. Kolejny sprawdzian wszyscy ci hokeiści przejdą w sparingach ze szwedzkim III-ligowcem Kallinge/Ronneby IF. Odbędą się one w małej hali Olivia 1 września (godz. 19) oraz 3 września (godz. 15).

Aktualna kadra Stoczniowca 2014

Bramkarze: Michał Kieler, Nikifor Szczerba

Obrońcy: Kamil Dolny, Krzysztof Kantor, Oskar Lehmann, Gilbert Leśniak, Arkadiusz Nowak, Sebastian Wachowski

Napastnicy: Mateusz Gościński, Szymon Marzec, Filip Pesta, Maciej Rompkowski, Kacper Różycki, Michał Sochacki, Jan Steber, Mateusz Strużyk, Wojciech Wrycza, Tomasz Ziółkowski