Sport.pl

Sparing hokeistów Stoczniowca 2014 przełożony z czwartku na piątek. Znamy terminarz rozgrywek PHL

Hokeiści MH Automatyka Stoczniowca 2014 w czwartek mieli rozegrać pierwszy z dwóch sparingów ze szwedzkim zespołem Kallinge/Ronneby IF. Spotkanie zostało jednak przełożone na piątek. Drugi mecz zgodnie z planem odbędzie się w sobotę. Znamy już terminarz rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. Gdańszczanie zaczną sezon 11 września w Jastrzębiu.
Przyczyną przełożenia czwartkowego sparingu było nieszczęśliwe zdarzenie na promie Stena Line, na którym zapalił się samochód ciężarowy. Szwedzi dotrą więc do Gdańska z opóźnieniem, dlatego pierwszy sparing odbędzie się w piątek o godz. 19. Rewanż zaplanowano na sobotę (godz. 15).

Z powodu trwającego remontu głównej hali Olivia, oba spotkanie zostaną rozegrane w małej hali, która nie jest dopuszczona do organizacji imprez masowych. Mecze z Kallinge/Ronneby IF (trzeci poziom rozgrywkowy w Szwecji) będzie mogło zatem obejrzeć tylko po 299 kibiców.

Bilety na mecze ze Szwedami kosztować będą 10 zł. Będzie można je zakupić w kasie przed samymi meczami oraz w przedsprzedaży w dniu meczów w sklepie SportRebel przy ul. Szczecińskiej 23 w Gdańsku (w piątek w godzinach 10-15 oraz w sobotę w godz. 10-13).

Przed piątkowym sparingiem kierownictwo gdańskiego klubu zaprasza na spotkanie kibiców Stoczniowca. Odbędzie się ono w hotelu Olivia, początek o godz. 17.

Znamy terminarz Polskiej Hokej Ligi

Sparingi ze Szwedami będą ostatnim sprawdzianem hokeistów Stoczniowca 2014 przed nowym sezonem Polskiej Hokej Ligi. Do rozgrywek przystąpi 11 drużyn - oprócz Stoczniowca są to: Comarch Cracovia, GKS Tychy, TatrySki Podhale Nowy Targ, JKH GKS Jastrzębie, Unia Oświęcim, Polonia Bytom, PGE Orlik Opole, GKS Katowice, Nesta Mires Toruń oraz młodzieżowy zespół SMS Sosnowiec. Zabraknie Naprzodu Janów oraz Zagłębia Sosnowiec, które mimo złożenia odwołań ostatecznie nie otrzymały stosownej licencji.

System rozgrywek jest następujący: w pierwszych dwóch rundach drużyny rywalizować będą systemem "każdy z każdym". Po 20 spotkaniach sezonu zasadniczego nastąpi podział na grupę "silniejszą" i "słabszą". Do tej pierwszej awansuje sześć czołowych drużyn tabeli, które walczyć będą o rozstawienie miejsc przed fazą play-off. Dwie najlepsze ekipy z grupy "słabszej" dołączą do rywalizacji ćwierćfinałowej, natomiast dwie słabsze (z wyłączeniem SMS Sosnowiec) zagrają play-out do czterech zwycięstw o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze.

Inauguracja sezonu zasadniczego zaplanowana została na 11 września. Podopieczni Petera Ekrotha tego dnia zmierzą się na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie. W 2. kolejce (13 września) Stoczniowiec miał podjąć Unię Oświęcim, ale ze względu na wspomniany remont głównej hali Olivia, gdański klub wystąpi o zmianę gospodarza lub przełożenie meczu. Ponieważ w tej chwili trudno przewidzieć kiedy zakończy się remont (prawdopodobnie w trzeciej dekadzie września), nie wiadomo jeszcze kiedy hokeiści Stoczniowca po raz pierwszy zaprezentują się przed własnymi kibicami. Możliwe terminy to: 23 września (Orlik Opole), 30 września (GKS Katowice) lub 7 października (Comarch Cracovia).

Pełny terminarz rozgrywek PHL TUTAJ.

Więcej o: