Hokeiści Stoczniowca 2014 na inaugurację sezonu przegrali w Jastrzębiu

Na inaugurację nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi beniaminek rozgrywek zespół MH Automatyka Stoczniowiec 2014 przegrał w Jastrzębiu z JKH GKS 2:5.
Gdańszczanie zagrali swój pierwszy mecz na najwyższym szczeblu rozgrywek po pięciu latach przerwy i chyba tak byli tym faktem oszołomieni, że już po 15 minutach przegrywali 0:3. A przecież zespół z Jastrzębia nie należy do faworytów PHL. Jednak gospodarze od początku osiągnęli dużą przewagę i ostrzeliwali bramkę Michała Kielera. Po kwadransie zanosiło się na pogrom, ale w końcówce pierwszej tercji Stoczniowiec nieco się otrząsnął i za sprawą Macieja Rompkowskiego strzelił pierwszą bramkę w sezonie (w tej sytuacji asystę zaliczył Szymon Marzec).

W drugiej tercji JKH GKS dołożył kolejne dwa gole i sprawa zwycięstwa była przesądzona. W ostatniej części wynik "poprawił" Amerykanin Zachary Josepher (po akcji Szymona Marca i Rompkowskiego), ale na więcej podopiecznych Petera Ekrotha stać już nie było.

W kolejnym spotkaniu gdańszczanie zmierzą się we wtorek, również na wyjeździe, z Unią Oświęcim. Początek spotkania o godz. 18. Po raz pierwszy w Gdańsku Stoczniowiec zagra najszybciej 23 września (na ten dzień zaplanowany jest mecz z Orlikiem Opole), ale bardziej prawdopodobny jest termin 30 września - rywalem będzie GKS Katowice. Wszystko zależy od tego kiedy zakończy się remont głównej hali Olivia.

JKH GKS Jastrzębie - MH Automatyka Stoczniowiec 2014 5:2

Tercje: 3:1, 2:0, 0:1

Bramki: Latal (5., 15.), Jarosz (15.), Nalewajka (25.), Laszkiewicz (29.) - Rompkowski (18.), Josepher (46.)

JKH GKS: Zabolotny - Michałkowski, Peslar, Laszkiewicz, Paś, Nalewajka - Latal, Charvat, Kominek, Kulas, Bryk - Gimiński, Bigos, Pelaczyk, Wróbel, Jarosz - Kubes, Chorążyczewski, Matusik, Kącki, Bichta

Stoczniowiec 2014: Kieler - Kantor, Lehmann, Różycki, Steber, Nasca - Nowak, Josepher, Gościński, Kastel-Dahl, Sochacki - Wachowski, Dolny, Pesta, Rompkowki, Marzec oraz Wrycza, Ziółkowski, Strużyk