Hokeiści Stoczniowca przegrali z Unią Oświęcim

Nie udał się gdańskim hokeistom wyjazd do Oświęcimia. Stoczniowiec 2014 przegrał 2:4, ale obraz spotkania nieco zamazuje ostatnia tercja, którą gdańszczanie wygrali różnicą dwóch bramek.
Ostatnie dni są bardzo męczące dla hokeistów Stoczniowca. Po niedzielnym meczu w Jastrzębiu-Zdroju drużyna Petera Ekrotha udała się w podróż powrotną do Gdańska, by we wtorek rano ponownie wyruszyć na południe Polski na starcie z Unią.

Gdańszczanie nie byli faworytem tego spotkania, ale to oni mogli już na początku wyjść na prowadzenie. Dogodnej sytuacji nie potrafił jednak wykorzystać Phillip Nasca.

To zemściło się na przyjezdnych w 12. minucie, gdy swoje pierwsze trafienie tego dnia zanotował Peter Tabacek. Następnie do siatki gdańszczan trafiali Damian Piotrowicz, Radim Haas, a w trzeciej kwarcie swoją drugą bramkę strzelił Tabacek.

Stoczniowiec się nie poddał i w ostatnich dwudziestu minutach potrafił dwukrotnie. To było jednak za mało na mierzącą w czołową szóstkę ligi drużynę z Oświęcimia. Inna sprawa, że gdyby nie słaba skuteczność drużyny z Gdańska, wynik i tak mógł być zgoła odmienny.

Kolejny mecz już w czwartek. O godz. 18 Stoczniowiec powalczy o punkty z Polonią Bytom - również na wyjeździe.

Unia Oświęcim - Stoczniowiec 2014 Gdańsk 4:2

Tercje: 3:0, 1:0, 0:2

Bramki: Peter Tabacek (12., 32.), Damian Piotrowicz (14.), Radim Haas (18.) - Sebastian Wachowski (52.), Oskar Lehmann (60.)

Unia: Fikrt, Łazarz - Bezuska, Vosatko, Wanat, Danecek, Szewczyk - Bułanowski, Kysela, Kasperlik, Haas, Tabacek - Gębczyk, Graca, Wojtarowicz, Adamus, Piotrowicz - Koczy, Lacheta, Paszek, Malicki, Budzowski.

Stoczniowiec: Kieler, Szczerba - Wachowski, Lehmann, Różycki, Steber, Nasca - Nowak, Josepher, Gościński, Kastel-Dahl, Strużyk - Kantor, Dolny, Pesta, Rompkowski, Marzec - Szczerbakow, Wrycza, Ziółkowski, Sochacki, Wsół.