"Gleba" z You Can Dance rzecznikiem kwalifikacji olimpijskich na igrzyska w Londynie

Maciej "Gleba" Florek, zwycięzca pierwszej polskiej edycji You Can Dance, został rzecznikiem prasowym Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w Sopocie, będących jednocześnie kwalifikacją olimpijską na Igrzyska w Londynie 2012.
Zawody, które odbędą się na sopockim hipodromie w dniach 5-7 sierpnia 2011, będą kwalifikacją olimpijską na Igrzyska w Londynie 2012. Rzecznikiem prasowym zawodów jest popularny "Gleba", który w grudniu 2007 został pierwszym zwycięzcą polskiej edycji You Can Dance. Tancerz słynął z efektownych padów w trakcie swoich tanecznych aranżacji. Jako zwycięzca Florek otrzymał czek na 100 tys. zł oraz bilet na Broadway, gdzie przez trzy miesiące doskonalił swoje umiejętności taneczne.

Teraz Florek sprawdzi się w nowej roli. - Moja miłość do jeździectwa zaczęła się trzy lata temu w Sopocie podczas Prestiżowych Międzynarodowych Oficjalnych Zawodów w Skokach CSIO3* - tłumaczy "Gleba". - Wraz z małżonką momentalnie załapaliśmy bakcyla. Przyznam, że nigdy wcześniej nie myślałem o jeździe konno, a obecnie biorę już nawet udział w zawodach mniejszych kategorii. Zrobiłem również papiery sędziowskie WKKW. Tak naprawdę w ciągu tych trzech lat na jazdę poświeciłem raptem siedem miesięcy. W tak krótkim czasie nie jest łatwo opanować tajniki jeździectwa - zaznacza tancerz.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »