Czy Anna Rogowska obroni mistrzostwo świata?

Siedmiu lekkoatletów z Trójmiasta zostało powołanych do reprezentacji Polski na mistrzostwa Świata w Daegu (27 sierpnia - 4 września). Jedną z gwiazd będzie tyczkarka SKLA Sopot Anna Rogowska, która będzie bronić zdobytego przed dwoma laty tytułu mistrzowskiego.
Rogowska to jedna z dwóch lekkoatletek w polskiej kadrze, która będzie broniła zdobytego przed dwoma laty mistrzostwa świata (drugą będzie Anita Włodarczyk). I to właśnie w jej występie upatrywane są szanse na medal. Niestety powtórzyć wyczyn z Berlina będzie niezwykle ciężko. Najlepszy wynik Rogowskiej w obecnym sezonie to 4,75 m. Na liście najlepiej skaczących daje jej on piąte miejsce. Dwa najwyższe skoki oddała w tym roku Amerykanka Jennifer Suhr - 4,91 i 4,79 m. Za nią znajdują się: Niemka Martina Strutz (4,78 m) oraz faworytka imprezy Jelena Isinbajewa (4,76 m). Do tego tuż za Rogowską jest grupa trzech tyczkarek: Silke Spiegelburg (Niemcy), Fabiana Murer (Brazylia) i Swietłana Fieofanowa (Rosja). Wszystkie zawodniczki powinny włączyć się do walki o medale. Eliminacje do turnieju głównego w skoku o tyczce rozpoczną się 28 sierpnia o godz. 9.30.

Drugą trójmiejską nadzieją na medal jest siedmioboistka Karolina Tymińska (SKLA). Może ona poszczycić się piątym wynikiem w 2011 r. 6516 pkt zgromadziła podczas czerwcowych zawodów w czeskim Kladno. Biorąc pod uwagę, że drugi (6773 pkt) i czwarty (6539 pkt) wynik należą do Rosjanki Tatiany Chernowej, Tymińska w światowej czołówce jest tuż za podium. Najlepszy wynik należy do Brytyjki Jessicy Ennis - 6790 pkt, a trzeci do Niemki Jennifer Oeser - 6663 pkt. Siedmiobój startuje 29 sierpnia o godz. 10.

Nadzieje na dobry wynik rozbudzi także start tyczkarza SKLA Mateusza Didenkowa. Jest on ósmym najwyżej skaczącym lekkoatletą w tym roku. Miejsce to dało mu przeskoczenie poprzeczki zawieszonej na wysokości 5,75 m. Wśród rywali z najwyższej półki Didenkow ma dwóch rodaków. Łukasz Michalski skoczył dokładnie tyle samo, co zawodnik SKLA. Natomiast Paweł Wojciechowski może pochwalić się najlepszym wynikiem na świecie - 5,91 m. Skok o tyczce mężczyzn startuje pierwszego dnia zawodów o godz. 10.40.

Z trójmiejskich sportowców w Korei Południowej zobaczymy również: Martę Jeschke (SKLA) - biegi na 100 m (eliminacje, 27 sierpnia, godz. 11.30) i 4x100 m (4 września), Piotra Wiadereka i Kacpra Kozłowskiego (obaj AZS AWFiS Gdańsk) - bieg 4x400 m (1 września) oraz Igora Janika (AZS AWFiS ) - oszczep (eliminacja 1 września).

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »