Vistal Łączpol Gdynia walczy o mistrzostwo Polski

W rozpoczynającym się sezonie PGNiG Superligi piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia celują w złoto. Mistrzostwo ma im zapewnić silniejsza kadra i nowy trener Thomas Orneborg.
Po rozczarowaniu, jakim było 3. miejsce w poprzednim sezonie, z drużyną pożegnał się dotychczasowy trener Jerzy Ciepliński. Zastąpił go Orneborg, przedstawiciel duńskiej szkoły szczypiorniaka, dla którego praca w żeńskim zespole jest nowością. - Do tej pory pracowałem tylko w męskiej piłce, więc jest to pewnego rodzaju nowość - mówi Orneborg. - Jestem w Gdyni po to, by zdobyć złoto. Mam dobry zespół, wiem, na co nas stać. Chcę, aby dziewczyny wyrobiły swój styl, choć zdaję sobie sprawę, że początki mogą nie być łatwe.

Do zespołu dołączyła m.in. Karolina Siódmiak, która wznowiła karierę po urlopie macierzyńskim. O udanym okresie przygotowawczym (tradycyjny obóz kondycyjny w Zakopanem) i polityce transferowej opartej na stabilizacji i powolnej ewolucji zespołu (z drużyny odeszła jedynie Stefania Lazar i oczekująca na dziecko Małgorzata Gapska, która zawiesiła na rok karierę) świadczą dobre wyniki przedsezonowych turniejów. Najpierw gdynianki przed własną publicznością wygrały silnie obsadzony turniej o Puchar Prezydenta Gdyni, w zeszły weekend zajęły 3. miejsce w podobnych rozgrywkach w Lubinie (dwukrotnie wygrywając z mistrzem Polski Zagłębiem), a w środę w ostatnim przedsezonowym sparingu pokonały w Elblągu Start 29:43 (16:14). Ich pierwszym rywalem będzie Pogoń Szczecin. Początek meczu o godz. 16.

Kadra Łączpolu na sezon 2011/2012

Ewa Andrzejewska, Agnieszka Białek, Dominika Brzezińska, Katarzyna Duran, Małgorzata Gapska, Monika Głowińska, Aleksandra Jędrzejczyk, Sabina Kobzar, Katarzyna Koniuszaniec, Patrycja Królikowska, Patrycja Kulwińska, Urszula Lipska, Loredana Mateescu, Patrycja Mikszto, Karolina Siódmiak, Karolina Sulżycka, Karolina Szwed, Maryna Vlasenko.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »