Joanna Mitrosz jest pewna startu na igrzyskach w Londynie

Joanna Mitrosz jest pierwszym sportowcem z Trójmiasta, który zapewnił sobie występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Mitrosz uprawia gimnastykę artystyczną.
Mitrosz w wieloboju mistrzostw świata w gimnastyce artystycznej zajęła 8. miejsce. Ten wynik zapewnił zawodniczce Jantara Gdynia prawo startu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich - donosi trojmiasto.pl.

Walka o olimpijskie nominacje rozegrała się na 31. mistrzostwach świata, które rozgrywane były w Montpelier. Rywalizacja toczyła się w trzech konkurencjach. Z wielobojów prawo startu w igrzyskach zdobyła piętnaście najlepszych zawodniczek w indywidualnie oraz sześć najlepszych zespołów. Ponadto do zdobycia były nominacje olimpijskie w układach zbiorowych.

W gronie 155 gimnastyczek z 54 państw doskonale zaprezentowała się Mitrosz. W eliminacjach podopieczna Alicji Urbaniak uzyskała jedenasty wynik (81.325), a w finale wieloboju zaprezentowała się jeszcze lepiej. Ostatecznie została sklasyfikowana na ósmym miejscu z dorobkiem 109 pkt. - pisze trojmiasto.pl.

Niemiecka telewizja ARD zafascynowana cheerleaderkami z Gdyni [ZDJĘCIA Z NAGRANIA]