Sport.pl

Orły Bogdana Wenty zagrają w Gdyni

Austria, Egipt i Rosja to najbliżsi rywale reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Turniej z udziałem wybrańców Bogdana Wenty odbędzie się w Gdyni, od 4 do 6 listopada. Będzie to ostatnia okazja w tym roku, by zobaczyć w kraju polską reprezentację.
Przeciwnicy, którzy przyjadą na turniej do Gdyni prezentują różne style. Austriacy co prawda nie zdołali zakwalifikować się do finałów EHF Euro 2012 w Serbii, ale byli bliscy sprawienia niespodzianki. Zespół trenowany przez trzykrotnego srebrnego medalistę olimpijskiego, czterokrotnego mistrza Europy, dwukrotnego mistrza świata - Szweda Magnusa Anderssona, eliminacje rozpoczął od wyjazdowego remisu z Niemcami i wygranej u siebie z Islandią - pisze portal www.handball.pl. Zakończenie kwalifikacji dla Austriaków nie było już tak udane. W efekcie w grupie spadli na trzecie miejsce, co było równoznaczne z brakiem kwalifikacji. Ciekawą postacią zespołu jest skrzydłowy o polskim rodowodzie - Konrad Wilczyński.  

Rosjanie w walce o EHF Euro Serbia 2012 stoczyli wyrównany bój z wicemistrzami świata - Danią, dzieląc się z nimi punktami. Do finałów awansowali zza ich pleców (gorszy bilans bramkowy). To zespół oparty na graczach występującej w Lidze Mistrzów drużyny Czechowskich Niedźwiedzi. 

Z Egiptem, aktualnym wicemistrzem Afryki, dotąd mierzyliśmy się 11 razy. Polacy przeważnie wyraźnie triumfowali, ale przydarzyły się też trzy porażki. Klamrą spinającą bezpośrednie mecze obu drużyn są występy osób z naszego aktualnego zespołu narodowego. Otóż w pierwszym meczu w 1981 roku w Olsztynie zagrał Bogdan Wenta. Po raz ostatni Polska zmierzyła się z Egiptem w 1999 roku. Podczas zwycięskiego spotkania w Haarlemie naszej bramki bronił między innymi Sławomir Szmal.

Czy cheerleaderki na meczach piłkarskich to dobry pomysł? [ZDJĘCIA]
Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: