Ruszają Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym! W Ergo Arenie czeka wieszak na złoto

Trójmiejska Ergo Arena

Trójmiejska Ergo Arena (.)

W sobotę w Ergo Arenie rozpoczynają się mistrzostwa Europy w tenisie stołowym. Wśród biało-czerwonych największe szanse na medale mają polskie tenisistki, które zaliczane są do grona faworytek turnieju drużynowego.
- Rzeczywiście należymy do czołowych ekip europejskich, co potwierdziły sukcesy przede wszystkim w turnieju drużynowym. Dwa lata temu zdobyliśmy przecież srebrny medal, a rok temu wywalczyliśmy brąz - wylicza sukcesy swoich podopiecznych trener kadry narodowej pingpongistek Michał Dziubański. - Trochę żartujemy w naszej ekipie, że w gablocie z trofeami wciąż jest ten jeden pusty wieszak na złoty krążek i naszym ogromnym marzeniem jest skompletowanie całej kolekcji. Myślę, że każda z zawodniczek też po cichu liczy na to, że zadziała tutaj prawo serii, i że w tym roku uda się ten najcenniejszy medal zdobyć - mówi Dziubański. Liderkami mającej walczyć o medale drużyny są Natalia Partyka, Xu Jie oraz Li Qian. To na nich w głównej mierze opierać się będzie siła polskiej reprezentacji. Cała trójka wystąpi również w turnieju singlowym i deblowym.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Trudniejsze zadanie stoi przed polskimi tenisistami. Co prawda do kadry wrócili zawieszeni ostatnio Bartosz Such, Jakub Kosowski, Wang Zeng Yi i Daniel Górak, jednak o sukces w mistrzostwach będzie bardzo trudno. Szczególnie że w kadrze znaleźli się też młodsi zawodnicy, dla których będzie to debiut w imprezie tej rangi. W dodatku już w grupie eliminacyjnej Polacy spotkają się z głównymi faworytami do zdobycia mistrzostwa - drużyną Niemiec, która od 2007 nie schodzi z najwyższego stopnia podium ME. Gwiazdą ekipy niemieckiej jest Timo Boll, który uważany jest za niemal stuprocentowego kandydata do złotego medalu również w rywalizacji singlistów. Plany pokrzyżować mogą mu Białorusin Władimir Samsonow, Werner Schlager z Austrii czy Christophe Legout z Francji.

Skomentuj:
Ruszają Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym! W Ergo Arenie czeka wieszak na złoto
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX