W niedzielę derby Gdańska piłkarzy ręcznych

Przed laty mecze derbowe między Wybrzeżem Gdańsk a Spójnią Gdańsk elektryzowały kibiców piłki ręcznej w całym mieście. Teraz tradycje zaciętych spotkań o prymat nad morzem będą chcieli kontynuować szczypiorniści Spójni Wybrzeże oraz SMS ZPRP Gdańsk.
Ciężar gatunkowy meczu znacznie odbiega od derbów między Spójnią a Wybrzeżem sprzed lat, które na szczeblu ekstraklasy spotkały się 69 razy. Dziś tradycję obu prężnych niegdyś klubów łączy Spójnia Wybrzeże, która jest beniaminkiem I ligi.

Po trzech kolejkach zespół prowadzony przez Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka jest na szóstym miejscu w tabeli. W swoim ostatnim spotkaniu Spójnia Wybrzeże zremisowała z drużyną Polski-Cukier Pomezania Malbork 26:26. Teraz gdańszczanom przyjdzie się zmierzyć z lokalnym rywalem - zespołem SMS ZPRP Gdańsk, w którym pod kierunkiem trenera Dariusza Tomaszewskiego występują najzdolniejsi zawodnicy młodego pokolenia piłkarzy ręcznych w Polsce. W swoim ostatnim spotkaniu SMS przegrał u siebie z Zepterem AZS UW Warszawa 32:33 i po trzech kolejkach jest na ósmym miejscu w tabeli zaplecza PGNiG Superligi.

Faworytem spotkania derbowego są bardziej doświadczeni gracze Spójni Wybrzeże. Szczypiorniści SMS nie są jednak skazani na porażkę, bowiem w drużynie trenera Waszkiewicza zabraknie Bartosza Walaska, Marcina Głębockiego i Michała Piwowarczyka.

Początek meczu Spójnia Wybrzeże Gdańsk - SMS ZPRP Gdańsk w niedzielę o godz. 18 w hali AZS AWFiS w Gdańsku.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »