Radosław Glonek i Paweł Kawiecki w turnieju głównym florecistów na mistrzostwach świata w Katanii

Floreciści Sietomu AZS AWFiS Gdańsk Radosław Glonek i Paweł Kawiecki awansowali do turnieju głównego szermierczych mistrzostw świata w Katanii. We wtorek o medale walczyć będą florecistki.
W eliminacjach do turnieju głównego startowało dwóch florecistów Sietomu. Bardzo dobrze spisał się w nich Glonek, które wygrał wszystkie pięć walk w swojej grupie dzięki czemu nie musiał już brać udziału w eliminacji bezpośredniej. Jednej porażki, z Brytyjczykiem Laurencem Halstedem, doznał natomiast Kawiecki, co oznaczało dla niego konieczność stoczenia dodatkowego pojedynku (dzięki dobremu wynikowi w grupie do eliminacji bezpośredniej przystąpił jednak do eliminacji bezpośredniej od drugiej rundy). W nim Kawiecki spotkał się z Brazylijczykiem Fernando Scavasinem i wygrał pewnie 15:5.

We wtorek obędzie się turniej główny florecistek. Wystąpi w nim czwórka Polek w tym dwie zawodniczki Sietomu. Sylwia Gruchała w pierwszej walce zmierzy się z Ukrainką Olgą Lelejko, a Anna Rybicka z Węgierką Gabriellą Vargą.

Tymczasem w Gdańskiej Szkole Floretu odbył się XI Memoriał Romualda Piaseckiego - zawody Pucharu Polski juniorów młodszych. Triumfowali: Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) i Dominik Przyłuski (AZS AWF Warszawa). Najlepiej z gdańszczan spisał się Filip Żmijewski z UKS Atena Gdańsk, który zajął 3. miejsce.

Dyskutuj z ludźmi, a nie z nickami - odwiedź profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: