Nie ma silnych na Vistal Łączpol Gdynia. Gdynianki pewnie pokonały Piotrcovię 33:21

Siódme zwycięstwo w siódmym kolejnym meczu Superligi odniosły piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia. Zawodniczki znad morza nie dały szans Piotrcovii wygrywając 33:21.
Scenariusz, według którego toczyło się spotkanie w Gdyni, jako żywo przypominał inne spotkania Łączpolu. Podopieczne Thomasa Orneborga szybko objęły prowadzenie 4:1. Główna w tym zasługa Patrycji Mikszto. Bramkarka Vistalu pewnie broniła rzuty rywalek, dając możliwość koleżankom do wyprowadzenia szybkich kontrataków. Mimo iż gdynianki nie grzeszyły skutecznością, udało im się wypracować kilkubramkową przewagę. Ich napór nie trwał jednak długo. W 11. minucie meczu piłkarki z Piotrkowa zdołały zmniejszyć swoją stratę do zaledwie dwóch trafień. Na odpowiedź Łączpolu nie trzeba było jednak czekać długo. Szczypiornistki z Gdyni poprawiły skuteczność w ataku, grały również uważniej w obronie, niemal kompletnie wyłączając z gry najgroźniejszą zawodniczkę Piotrcovii Monikę Kopertowską. W zespole z Gdyni brylowała natomiast Karolina Szwed, która w ciągu siedmiu minut zdążyła cztery razy trafić do siatki drużyny gości. Do przerwy gdynianki prowadziły 19:7.

Po zmianie stron gdynianki kontrolowały przebieg spotkania, ani na moment nie pozwalając przeciwniczkom na zniwelowanie swojej przewagi do mniej niż dziesięciu goli. Mimo iż trener Orneborg wpuścił na parkiet zawodniczki rezerwowe, jakoś gry zespołu z Gdyni nie spadła. W 40. minucie Łączpol wygrywał już 23:10 i było oczywistym, że zwycięstwo gdynianki mają już w kieszeni. Piotrkowianki stać było tylko na krótki zryw od 45. do 48. minuty, kiedy zdobyły trzy bramki z rzędu i zmniejszyły przewagę Vistalu do 11 goli. Końcówka to spokojna gra gdynianek, dla których trafiały Karolina Siódmiak oraz Patrycja Kulwińska. W drużynie Piotrcovii w końcowej fazie meczu najczęściej gole rzucała Agata Wypych

Vistal Łączpol Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:21 (19:7)

Vistal: Mikszto, D.Brzezińska - Szwed 6, Mateescu 5, Kulwińska 5, Siódmiak 4, Jędrzejczyk 3, Duran 3, Koniuszaniec 2, Andrzejewska 2, Sulżycka 1, Królikowska 1, Lipska 1, Głowińska.

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Wypych 6, Kopertowska 5, Mijas 4, Szafnicka 2, Mielczewska 1, Olek 1, Kuzniecowa 1, Knoroz 1, Olejnik, Cieślak, B. Brzezińska