Karolina Tymińska z SKLA Sopot najlepszą polską lekkoatletką 2011 roku! Anna Rogowska druga

W corocznym rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz "Sportu" o "Złote Kolce" wśród kobiet najlepsza była wieloboistka SKLA Sopot Karolina Tymińska. Jej koleżanka klubowa, tyczkarka Anna Rogowska, zajęła drugie miejsce. Wśród mężczyzn zwyciężył mistrz świata z Daegu tyczkarz Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz).
Tymińska była jedną z największych rewelacji polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata w Daegu. Sopocianka była o krok od wywalczenia medalu w siedmioboju - do brązu zabrakło jej kilkunastu punktów, co np. w ostatniej konkurencji, biegu na 800 m, przekładało się na zaledwie 2 sekundy. Ustanowiła za to wartościowy rekord życiowy 6544 pkt. Bardzo blisko podium była też podczas halowych mistrzostw Europy, gdzie w pięcioboju również zajęła 4. miejsce

Tymińska zaczynała karierę w małym klubiku Iskra Babimost, a barwy SKLA reprezentuje dopiero od tego roku. W latach 2004-2009 była zawodniczką AZS AWFiS Gdańsk.

Tuż za Tymińską uplasowała się Rogowska, która gdyby nie pechowa kontuzja odniesiona podczas mityngu "Tyczka na molo" (w czasie skoku pękła jej wówczas tyczka mocno raniąc rękę), z pewnością wygrałaby ranking. Trzecie miejsce zajęła dyskobolka Żaneta Glanc (AZS Poznań).

Wśród mężczyzn kolejne miejsca za Wojciechowskim zajęli 800-metrowcy Adam Kszczot (RKS Łódź) i Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz).

Czołówka obu klasyfikacji

Kobiety: 1. Karolina Tymińska (SKLA Sopot) 822, 2. Anna Rogowska (SKLA Sopot) 800, 3. Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań) 702, 4. Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa) 480, 5. Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) 428.

Mężczyźni: 1. Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 1420, 2. Adam Kszczot (RKS Łódź) 1190, 3. Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 860, 4. Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 758, 5. Paweł Fajdek (KS Agros Zamość) 496.